• Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

Çok Yüksek Hit Alan Siteler Bu Karmaşanın Üstesinden Nasıl Gelebiliyorlar?

Tosun

tosunc.uk
Moderatör
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
1,522
Tepkime puanı
2,418
İlgi Alanlarınız
o
Cinsiyet
  1. Erkek
Bu aslında çok önemli bir konu. Hep merak ederdim yüksek trafik alan web siteleri nasıl yapılıyor? hangi teknolojileri kullanıyor? sorunlar ile nasıl başa çıkıyorlar? Eminim ki kod yazmaya yeni adım atanlar sizlerde merak ediyorsunuzdur. Günde yüksek derecede trafik alan hürriyet.com.tr’nin CTO su Umut Gökbayrak bu soruları tek tek yanıtlıyor.


Oldukça faydalı olan bu video yu sizlerde paylaşmak istedim. Ayrıca Umut Gökbayrak’ı sosyal medyadan yazılarını takip etmenizi öneririm.

Son olarak dahada bilimsel verileri işin içerisine sokmak gerekirse Hürriyetin Aldığı Hit Şu şekildedir.
Dijital yayıncılıkta güçlü bir konuma sahip olan hurriyet.com.tr'nin 2019 yılında tekil ziyaretçi sayısı günlük 5 milyon, aylık 70 milyon kişiye ve günlük sayfa gösterim ortalaması ise 40 milyon sınırına ulaşmıştır. Hürriyet Mobil uygulaması ise aylık 418 bin aylık ortalama aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır.

Umarım Yararlı Olmuştur


İYİ FORUMLAR!
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst