Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Orange Pi ile Dump 1090 Çalıştırmak

İlgi Alanlarınız
Klavye ve fare

Orange Pi Zero Üzerinde Dump1090 Çalıştırmak

dump1090 programını nasıl bir orange pi zero üzerinde çalıştırabiliriz ondan bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi dump1090 sdr kullanarak uçakların adsb yayınlarını çözmeye yarayan bir kod parçası. Bu projeyi gerçekleştirdiğim mini pc olarak orange pi zero seçmemin sebebi ise maliyeti ve kompaklığı. 5-10 dolara satın alınabiliniyor ve boyutları gerçekten k​

e7f4c91149e124c5dea0cab281d772ee.png

Rtlsdr Sürücüsünün Kurulması

Ben orange pi zeroyu armbian işletim sistemi ve mainline kernel ile kullanıyorum. Sistemde uname -a çalıştırdığımda aldığım çıktı aşağıdaki gibi:

1Linux orangepizero 3.4.113-sun8i #16 SMP PREEMPT Tue Jun 13 14:15:57 CEST 2017 armv7l armv7l armv7l GNU/Linux

İlk olarak rtlsdr orange pi ile sorunsuz çalıştırmalıyız bunun için gerekli kütüphaneleri kuruyoruz.

1
2
sudo apt install librtlsdr-dev
sudo apt install rtl-sdr
Sonra linux kernerlındaki generic dvb sürücülerini reaktifleştirmemiz gerekli. Aşağıdaki komut ile değişiklik yapacağımız dosyayı açıyoruz.

1nano /etc/modprobe.d/rtl-sdr-blacklist.conf

Aşağıdaki satırları açtığımız dosyaya ekleyelim. Burada yapığımız şey aslında şu. Normalde bu cihazlar bilgisayardan tv izlemek için kullanılıyor. Bu driver da linux kernelında zaten var. Eklediğimiz satırlar driverı etkisiz hale getiriyor. Driver olarak cihazı, rtlsdr olarak kullanmak için yazılmış driverı aktif olarak kullanabilmemizi sağlıyor.

1
2
3
4
5
6
blacklist dvb_usb
blacklist dvb_core
blacklist dvb_usb_rtl2832u
blacklist dvb_usb_rtl28xxu
blacklist e4000
blacklist rtl2832
Rtlsdr çalışıp çalışmadığını rtl_test komutu ile test edebiliriz.

Dump1090 kurulumu ve kullanım

Dump1090 kurmak çok basit. Bir adet paket gerekli devamında git üzerinden çekip make ile derliyoruz.

1
2
3
4
sudo apt install pkg-config
git clone https://github.com/antirez/dump1090
cd dump1090
make
Çalıştırmak için genelde aşağıdaki satırı kullanıyorum.

1./dump1090 --net --interactive --aggressive
57d79077af6086ba3668b859d0a9aa85.png

Bu komut ile web arayüzünü aktifleştirmiş oluyoruz ve interaktif bir terminal çıktımız oluyor. “aggressive” ile de daha düşük isabet ile tespit etse de arayüzlerde çıktı vermesini istemiş oluyoruz.
Orange pi ipsini bulmak için ifconfig komutu kullanılabilir. Web arayüzüne de üzerinden opizeroip:8080 üzerinden ulaşabiliriz. Rtlsdr ile gelen anteni $lambda/4$ uzunlukta keserek daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. 1090 Mhz için anten boyu 69mm olmalıdır. Ben açık alanda yaklaşık 250 km uzaklıktan veri almayı başardım. Böyle küçük bir kurulum ile bu kadar büyük bir uzaklıktan veri alabilmek gerçekten oldukça keyifliydi. Tekrar görüşmek üzere…

55e2296802b7898c0ef0abd43c195131.jpg

alıntıdır...

Can

La Turquie Kémaliste
Admin
İlgi Alanlarınız
ham radio

Orange Pi Zero Üzerinde Dump1090 Çalıştırmak​

dump1090 programını nasıl bir orange pi zero üzerinde çalıştırabiliriz ondan bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi dump1090 sdr kullanarak uçakların adsb yayınlarını çözmeye yarayan bir kod parçası. Bu projeyi gerçekleştirdiğim mini pc olarak orange pi zero seçmemin sebebi ise maliyeti ve kompaklığı. 5-10 dolara satın alınabiliniyor ve boyutları gerçekten k​

Ben orange pi zeroyu armbian işletim sistemi ve mainline kernel ile kullanıyorum. Sistemde uname -a çalıştırdığımda aldığım çıktı aşağıdaki gibi:

1Linux orangepizero 3.4.113-sun8i #16 SMP PREEMPT Tue Jun 13 14:15:57 CEST 2017 armv7l armv7l armv7l GNU/Linux

İlk olarak rtlsdr orange pi ile sorunsuz çalıştırmalıyız bunun için gerekli kütüphaneleri kuruyoruz.

1
2
sudo apt install rtl-sdr
Sonra linux kernerlındaki generic dvb sürücülerini reaktifleştirmemiz gerekli. Aşağıdaki komut ile değişiklik yapacağımız dosyayı açıyoruz.

Aşağıdaki satırları açtığımız dosyaya ekleyelim. Burada yapığımız şey aslında şu. Normalde bu cihazlar bilgisayardan tv izlemek için kullanılıyor. Bu driver da linux kernelında zaten var. Eklediğimiz satırlar driverı etkisiz hale getiriyor. Driver olarak cihazı, rtlsdr olarak kullanmak için yazılmış driverı aktif olarak kullanabilmemizi sağlıyor.

1
2
3
4
5
6
blacklist dvb_usb
blacklist dvb_core
blacklist e4000
blacklist rtl2832

Dump1090 kurmak çok basit. Bir adet paket gerekli devamında git üzerinden çekip make ile derliyoruz.

1
2
3
4
cd dump1090
make

Bu komut ile web arayüzünü aktifleştirmiş oluyoruz ve interaktif bir terminal çıktımız oluyor. “aggressive” ile de daha düşük isabet ile tespit etse de arayüzlerde çıktı vermesini istemiş oluyoruz.
Orange pi ipsini bulmak için ifconfig komutu kullanılabilir. Web arayüzüne de üzerinden opizeroip:8080 üzerinden ulaşabiliriz. Rtlsdr ile gelen anteni $lambda/4$ uzunlukta keserek daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. 1090 Mhz için anten boyu 69mm olmalıdır. Ben açık alanda yaklaşık 250 km uzaklıktan veri almayı başardım. Böyle küçük bir kurulum ile bu kadar büyük bir uzaklıktan veri alabilmek gerçekten oldukça keyifliydi. Tekrar görüşmek üzere…

alıntıdır...
eline saglik kardeşim

Easton

Kayıtlı Üye
İlgi Alanlarınız
Siber güvenlik
eline sağlık.

Nevermind

Elmas
İlgi Alanlarınız
Hesapların

Orange Pi Zero Üzerinde Dump1090 Çalıştırmak​

1
2
sudo apt install rtl-sdr

1
2
3
4
5
6
blacklist dvb_usb
blacklist dvb_core
blacklist e4000
blacklist rtl2832

1
2
3
4
cd dump1090
make

alıntıdır...
Eline sağlık

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram