Güvenli Ticaret

Hacktivizm içerisinde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz tüm ticaretlerde, dikkat ve önlem sahibi olun.

Daha Fazlası

Sorunum Var

Forum içerisinde yaşadığınız tüm sorunlar için sohbet alanını ya da sayfanın altında belirtilen Telegram kanalımızı kullanın.

Daha Fazlası

Doğru Türkçe ve Kurallar

Türkçemizi her bakımdan doğru kullanın ve forum kurallarına uygun paylaşımlar yapmaya özen gösterin.

Daha Fazlası

TeamViewer’ın Kurumsal Ağına Yapılan Hacker Saldırısı

Katılım
21 Şubat 2021
Mesajlar
432
Tepkime puanı
25

TeamViewer’ın Kurumsal Ağı Hedef Alındı​


TeamViewer, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip bir uzaktan erişim ve destek yazılımıdır. 26 Haziran 2024 tarihinde, şirketin kurumsal ağına yönelik bir hacker saldırısı tespit edildi. Bu olay, siber güvenlik dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Saldırının Ayrıntıları ve Etkileri​


Siber güvenlik uzmanları, saldırının devlet destekli bir hacker grubu tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. TeamViewer’ın yaptığı açıklamada, saldırının sadece şirketin iç kurumsal ağını etkilediği ve müşteri verilerine erişim sağlanmadığı vurgulandı. Şirket, olayı tespit eder etmez, hızla yanıt verdi ve güvenlik açıklarını kapatmak için önlemler aldı.

Saldırı, birçok güvenlik uzmanı tarafından detaylı olarak incelendi. Özellikle, NCC Group Global Threat Intelligence ve Health-ISAC gibi güvenlik kuruluşları, bu saldırının ardında APT29 (Cozy Bear, NOBELIUM) gibi bilinen bir hacker grubunun olabileceğini belirtti.

Alınan Önlemler ve TeamViewer’ın Geleceği​


TeamViewer, saldırının ardından hemen bir olay müdahale ekibi oluşturdu ve dünya çapında tanınmış siber güvenlik uzmanlarıyla işbirliği yaptı. Şirket, sistemlerini güçlendirmek ve benzer olayların tekrar yaşanmaması için ek güvenlik önlemleri aldığını duyurdu. Ayrıca, kullanıcıları bilgilendirerek herhangi bir veri sızıntısının olmadığını ve hizmetlerinin güvenliğini sağladıklarını belirtti.

Siber Güvenlik Uzmanlarının Görüşleri​


Siber güvenlik uzmanları, bu tür saldırıların, büyük şirketlerin bile savunmasız olabileceğini gösterdiğini belirtti. TeamViewer ve benzeri şirketlerin, sürekli olarak güvenlik protokollerini güncellemeleri ve potansiyel tehditlere karşı hazırlıklı olmaları gerektiği vurgulandı.

Kullanıcıların Dikkat Etmesi Gerekenler​


Kullanıcılara, güçlü ve karmaşık şifreler kullanmaları, düzenli olarak şifrelerini değiştirmeleri ve şüpheli aktiviteleri anında bildirmeleri tavsiye edildi. Ayrıca, TeamViewer kullanıcılarının, hesap güvenliklerini artırmak için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kullanmaları önerildi.

Okumaya devam et...
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst