Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası
  • Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

Trabzonspor’un YouTube Hesabı Hacklendi!

Katılım
21 Şubat 2021
Mesajlar
428
Tepkime puanı
11
Trabzonspor’un YouTube Hesabı Hacklendi! Spor toto süperlig ekiplerinden olan bordo mavililerin resmi youtube hesabı hacklendi. Hacklenen hesabın ismi Tesla olarak değiştirilirken kanalın profil fotoğrafı Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla şirketinin simgesi yapıldı. Hesaptaki tüm videolar kaldırıldı.

Trabzonspor'un YouTube Hesabı Hacklendi!

Trabzonspor’un YouTube Hesabı Hacklendi!

Trabzonspor’un YouTube Hesabı Hacklendi!​


Geçtiğimiz günlerde de Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün youtube hesabı da hacklenmişti. YouTube hesaplarının hacklenmesi son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir durum haline gelmiş bulunuyor. Hacklenen hesabın ismi Tesla olarak değiştirilirken kanalın profil fotoğrafı Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla şirketinin simgesi yapıldı. Trabzonspor kulübü youtube hesabını bir süre sonra tekrar kurtardı. Trabzonspor kulübünden ise şu açıklamalar geldi;

Trabzonspor YouTube Resmi hesabımız sabah saatlerinde dünyadaki bazı YouTube kanalları ile birlikte siber saldırıya uğramış ve erişim sorunu yaşanmıştır.

YouTube Türkiye’nin üst düzey temsilcileri, bu sorunun global bir sorun olduğunu ve aynı saat dilimi içerisinde birçok hesabın erişimini kaybettiğini de tarafımıza yazılı bir şekilde bildirmiştir.

Medya ekibimiz, erişim sorununun yaşandığı andan itibaren YouTube Global ve YouTube Türkiye ekipleriyle iletişime geçip herhangi bir içerik kaybı yaşanmadan hesabı tekrar aktif hale getirmiştir.

Kamuoyunun bilgisine.

trabzonspor compress


Youtube Hesapları Neden Hacklenir?​


Youtube hesapları, birçok nedenle hacklenebilir. Bunlar arasında:

  1. Zayıf Şifreler: Youtube hesapları, zayıf şifreler kullanılarak hacklenebilir. Kullanıcıların basit ve kolay tahmin edilebilen şifreler kullanmaları, hesaplarının hacklenmesi riskini artırır.
  2. Sosyal Mühendislik: Hackler, sosyal mühendislik taktiklerini kullanarak, kullanıcıları yanıltarak veya manipüle ederek hesap bilgilerine erişebilirler. Örneğin, bir hacker, sahte bir Youtube sayfası veya sahte bir e-posta kullanarak, kullanıcıları hesap bilgilerini paylaşmaya ikna edebilir.
  3. Yazılım Açıkları: Youtube, zaman zaman yazılım açıklarına sahip olabilir ve bu açıkları kullanarak hack saldırıları gerçekleştirilebilir.
  4. Ünlü İsimler: Youtube’da popüler olan ünlü isimlerin hesapları, daha büyük bir hedef haline gelebilir ve bu nedenle daha sık hacklenirler. Bu, hesapların güvenliğini artırmak için daha fazla önlem alınmasını gerektirir.

Okumaya devam et...
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst