Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası
  • Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

Türk Hack Grubu, Disney+’ın Atatürk Dizisinin Yayınlanmama Kararına Tepki Olarak Ermenistan Devlet Sitesini Hackledi

Katılım
21 Şubat 2021
Mesajlar
427
Tepkime puanı
9
Türk Hack Grubu, Disney+’ın Atatürk Dizisinin Yayınlanmama Kararına Tepki Olarak Ermenistan Devlet Sitesini Hackledi. Türk Hack Grubu Hacktivizm, Disney+’ın Atatürk dizisinin yayınlanmayacağı kararına tepki göstermek amacıyla Ermenistan devlet sitesini hackledi. Forumda by.root kod adlı hackerin yaptığı açıklamada, Türk tarihine ve kültürüne duydukları saygı nedeniyle bu eylemi gerçekleştirdiklerini belirtti. Olay, dijital dünyada ulusal ve kültürel hassasiyetlerin çatıştığı noktalara dikkat çeken bir örnek olarak öne çıkıyor.

Türk Hack Grubu, Disney+’ın Atatürk Dizisinin Yayınlanmama Kararına Tepki Olarak Ermenistan Devlet Sitesini Hackledi​


Bu olay, dijital dünyanın ulusal ve kültürel hassasiyetlerin çatıştığı bir platform olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. İnternet ve siber uzay, zaman zaman bu tür olaylarla yankılanarak, uluslararası ilişkileri etkileyebilme potansiyeline sahip bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Bu tür durumlar, siber güvenlik, uluslararası iletişim ve siber diplomasi alanlarında daha fazla dikkat gerektiren konular olarak önemini koruyor.

“Atam izindeyiz!”​


Yapılan saldırı sonucu e-gov.am Ermenistan devlet sitesi hacklendi. Hacktivizm, hacklenen sayfaya Atatürk silueti ve hilal ve yıldızdan oluşan bir görsel eklendi. Birde mesaj bıraktılar;

Öyle bir lider düşünün ki ölüsü bile bir ülkeyi titrecek hatta korkatacak kadar büyük bir lider. Disney +, Amerika Ermeni Ulusal Komitesi’nin (ANCA)’nın kararıyla Atatürk dizisini iptal edebiliyor olması o platformun yanlı olduğunu gösterir. Yazıklar olsun size ve tepki göstermeyenlere. Atam izindeyiz!
Türk Hack Grubu

Türk Hack Grubu

Hacktivizm.ORG Kimdir?​


Hacktivizm, yine powerhack sitesinde olduğu gibi amacı sanal dünyada hackerları bir arada toplamak ve bilgi alışverişi yapmaktır. Hacktivizm.org yasa dışı hiçbir hareket ve eylemlerde bulunmaz. İçerisinde barınan hackerlar kendi hackledikleri siteleri paylaşmakta özgürdürler ve hackledikleri sitelerden sorumludurlar.

Hacktivizm.org sitesinde bulunan hackerlar “TÜRK” hack sitelerine herhangi bir zarar vermezler verilmesi durumunda forumdan uzaklaştırılırlar. Amaçları sadece bilgi alışverişi yapmak ve Türkiye’nin en iyi hack forumlarından biri olmaktır. Bu arada hacktivizm bünyesindeki hackerlar ülkemize yapılan herhangi bir hacking saldırılarını karşılıksız bırakmayarak milliyetçi duygularıyla gereken cevabı vermek olduğunu belirtiyorlar.

Konunun devamı için tıklayınız

Okumaya devam et...
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst