• Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

Blog ve site etkileşimi nasıl arttırılır?

Oğuz

Bilgican Oğuz
Elmas
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
352
Tepkime puanı
390
Konum
Çanakkale / Türkiye
İlgi Alanlarınız
Teknoloji, Kişisel Blog ve daha niceleri.
Cinsiyet
  1. Erkek


Blog yazarların en can sıkan noktalardan bir tanese etkileşim almaması. Günlük düzenli ve yapılan bloglar bile bazen arama motorlarında görünmeyebilir. Bu durum sizin emeğinizi boşa çıkartmak demektir. Blogların etkileşim alması için 5 tane ipucu vereceğim.

Bloğunuzun temel ziyaretçi almamsının sebebi şunlardır;

  • Bloğunuzun yeni açılması ve alan adınızın yeni olması.
  • Blog sayfanızın doğru ve ayarlarınızın doğru yapılmış olması.
  • Blog sayfanızın url kısmı başlık ile aynı olması.
  • Blogunuzdaki makaleler ve konular benzersiz olması (copy/paste yapmamak.).
  • Bloğunuzda seo çalışmaları yapmak.
  • Makaleleriniz seo uyumlu yazarak hiti arttırmak.
  • Alan adınızın daha önce hiç alınmaması.
Alan adınızın yeni olması sizin internet aleminde ilk defa görünmesi demektir arama motorları sizi ilk defa tanır ve sizi indekslemeye başlar. Bu durum uzun sürebilir. Alan adınızın hemen indekslenmesi isterseniz sosyal medya araçlarını güzel ve kullanışlı hale getirin.

Blog Anasayfasının Doğru Ayarlanması​

Blog anasayfası sizin sitenizin kimliğini belirler. Gelen ziyaretçiler sizin siteniz hakkında bilgileri alır ve sizin sitenizin kimliğini öğrenir. Hedef kitleniz kimler? Hedef kitleniz web üzerinde ne kadar zaman geçiriyor? Tüm bu sorulara vereceğiniz cevap blog sayfanızın etkileşime girmesi konusunda doğrudan etkileşim haline gelir.

Blog Sayfasının Url Ayarlaması​

Blog url kısmı eğer letrx.com/post?=128 gözükmesi sitenizin indeklenmesi nerdeyse imkansızdır. Sitenizin yazdığınızın makale ile doğru orantılı olmasıdır. Örnek bir indekslenebilir site url kısmı letrx.com/makale-yazarak-para-kazanma örnek bu arama motorlarında indekslenebilir bir url kısmıdır.

Özgün Ve Kaliteli Makale Üretmek​

Sitenizdeki makaleler tamamen siz tarafından yazılması gerekmektedir. Başka sitelerden kopyalayıp yapıştırmak sitenizin için çok kötü bir durumdur. Arama motorları sitenizin başka siteden makale aldığınız anlar ve sitenizi indekslemez. Makalelerin size ait olması indekslenme durumu üst seviyelere çıkartır. Makalelerinizde resim ve video kullanmak bu seviyeyi arttırır.

Seo Kurallarına Uymak​

Sitenizin seo kurallarına uygun olup olmadığını öğrenmek artık çok kolay. Bu linkten sitenizin seo puanını öğrenebilirsiniz : https://wmaraci.com/seo-analiz Analizi yaptıktan sonra siteniz hakkında uygulanması gereken bazı detaylar verecektir bunları uygulayarak sitenizin hitini ve seo kurallarına uymasını sağlayabilirsiniz.

 

KocaReis

Developer
Katılım
17 Mayıs 2000
Mesajlar
660
Tepkime puanı
1,455
Eline sağlık seybir kod
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst