Hacktivizm sitesine girerken MASKE :)

Hacking bölgesinden, Güvenlik ve Güvenlik Açıkları gibi forum kategorilerinde gezerken ve birlikte olduğumuz tüm kategorilerde maske takmak Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası
  • Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

RootAlfa

Altın Üye
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
111
Tepkime puanı
166
İlgi Alanlarınız
Web Geliştirme,Sosyal Medya Uzmanı
Cinsiyet
  1. Erkek
Blog yazarak para kazanmak, son yıllarda oldukça popüler olan bir para kazanma yoludur. Bu nedenle sıklıkla blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusu karşımıza çıkar. Tüm bu sorulardan önce blog yazarak para kazanılması doğru mu sorusunu yöneltmekte fayda vardır. Bunun cevabı evettir. Blog yazarak para kazanmak mümkündür. Bu nedenle siz de blog açarak, para kazanmaya adım atabilirsiniz. Blog yazmak; son zamanlarda internetten en çok para kazandıran yoldur. Özellikle arama motoru Google’ ın blogları ön plana çıkarmasıyla birlikte bu alana yönelim artmıştır. Şöyle ki arama motoru Google’ da bir arama yapıldığı zaman öncelik bloglara verilmiştir. Bloggerlar, sürekli olarak sitelerini yenilerler. Durum böyle olunca da her daim güncel bilgilere sitelerinde yer verirler. Bu durum Google tarafından da dikkat çekilmiştir. Bu nedenle de Google aramalarında üst sıraya bloglar taşınmıştır. Blogların ilk sırada yer alması da; kişilerin bu alana yönelmesini arttırır. Çünkü bu sayede blog yazarak para kazanmak da mümkün hale geldi. Google’ un dikkatini çeken bloglar bu sayede yazarına daha fazla kazandırmaya başlamıştır. Bloggerlar bu sayede daha fazla yazmaya başladı. Daha fazla yazmasıyla da para kazanma durumları arttı.

Blog Yazarak Para Kazanmanın Yolları Nedir?

blog yazarak para kazanma

Blog yazarak ne kadar kazanılır diye bakmadan önce; nasıl para kazanabileceğimize bakmamız gerekir. Blog yazarak para kazanmanın bir kaç yolu vardır. Bu yollardan en çok kullanılan iki yol vardır. Size bu iki yolu açıklamaya çalışacağım. Bunlardan birinci yol; affiliate ile para kazanmadır. Bunun için bir affiliate marketing sistemine üye olmak gerekir. Bu sayede bir ürüne satış ortağı olursunuz. Siz de satış ortağı olduğunuz bu ürün hakkında makale yazarsınız. Kısacası bu ürünün satışını arttırmaya çalışırsınız. Böylece de satışı artan üründen komisyon kazanırsınız. Bir diğer yol ise blogunuza Google Adsense reklamları eklemektir. Böylece de reklamlardan para kazanırsınız. Bu yöntem bloggerların para kazanmak için en çok tercih ettiği yoldur.

Blog açmak ücretsizdir. Ücretsiz açacağınız bir blog ile bu yöntemleri kullanarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Blog sayesinde kazandığınız paralarda bir üst limit yoktur. Bu da şunu gösterir: Zaman harcayarak blogunuzu geliştirebilirsiniz. Bu sayede de ciddi paralar kazanabilirsiniz. Özellikle Avrupa ülkelerinde ve Amerika’ da blog yazarak para kazanan insanların sayısı çok fazladır. Ev hanımları bile ilgi duydukları bir alanda yazı yazıp para kazanıyor. Örneğin kadınların en çok rağbet gösterdiği blog yemek tariflerinin bulunduğu bloglardır. Kadınlar yemek tarifi yayınlayan bloglarında Google Adsense reklamları ile ciddi gelir elde ediyor.

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusunun net bir cevabı yoktur. Çünkü her blog sahibinin kazandığı rakamlar birbirinden farklıdır. Bunun nedeni yazı tıklama başına para kazanılmasıdır. Yani açtığınız blogda yazılarınız ne kadar ziyaretçi tarafından okunuyorsa siz de o kadar kazanabilirsiniz.

Eğer bunu rakamlara dökmek gerekirse şu şekilde belirtmek doğru olur. Günde 500-1.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 400-800 TL arası gelir elde edebilir. Günde 1.000-3.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.000-2.000 TL arasında gelir elde edebilir. Günde 3.000-10.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.500-5.000 TL arasında gelir elde edebilir. Günde 10.000-100.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 5.000-50.000 TL arasında gelir elde edebilir. Tabi ki bu rakamlar sadece tıklama ile elde edilen rakamlardır. Bunlara bir de reklam gelirleri eklenir. O zaman elde edilen para çok daha artar. Ancak blog yazarak para kazanmak için sağlam adımlar atmak gerekir. İlk önce kişi kendi tarzına sahip olmalıdır. Meslekle ilgili yeteneğe sahip olmak da önemlidir. Ayrıca blog ile kişi bir şeyler üretir. Bu üretilenlerin tüketmeye değer bir şeyler olması gereklidir. Bunun için de ciddi bir şekilde emek vermek lazımdır. Tüm bu emekler sonucunda ortaya çıkan malzemenin topluma fayda sağlıyor olmasına da bakmak gerekir. Belki de kazanmak için en önemli etmen onu pazarlamaktır.

Unutmayın ki yapılan her işin bir alıcısı vardır. Sizin yapmanız gereken ürününüz ile ilgilenen doğru alıcıyı bulmaktır. Ayrıca bu iş için özgün olmak son derece önemlidir. İnsanlar taklitleri sevmez. Taklit olan ilgiyi çabuk kaybeder. Son olarak da blog açmak için bu işi sevmeli ve oldukça zaman ayırmak gerekir.

Blogum Ne Zaman Para Kazandırır?

Blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusu zaman içerisinde cevaba ulaşılan bir sorudur. Çünkü blog açarak anında yüklü paralar beklemek doğru değildir. Zaman içerisinde bir artış ile kazanma olacaktır. İlk ay sitenizin alt yapısı için zaman geçirirsiniz. Bu ay belki de birkaç satış yapabilirsiniz. Ancak aylar geçtikçe verdiğiniz emeğin karşılığını alırsınız. Bir süre sonra blog adeta bir para makinesine dönüşür.
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst