Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Bu işe nerden başlanır.

• Konbuyu başlatan wisage
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görüntüleme : 1K

wisage

Kayıtlı Üye
İlgi Alanlarınız
Ethical Hacking
öncelikle herkese merhabalar ben n0rkeyys
bugün çok sorulan bir sorunun cevabını vericem

bu işe nasıl başlarım?
bu konuyu açma sebebim foruma boş boş hep bu konuları açarak kirletmenizdir.

1) ingilizce öğrenmek

ingilizce bu işin temel yapı taşıdır siz türkçe kaynaklarla belirli bir seviyeye ulaşabilirsiniz ancak bu işle ilgili asıl olaylar ingilizce kaynak olarak döner.

ingilizceyi bir dökümanı rahatlıkla anlayacak ve bir rapor hazırlayacak seviye bilmeniz önemli örneğin bugbounty işindesiniz vulnerability report için ingilizce çok önemlidir.

2) Operation System

bir diğer yapı taşımız ise bash betiğidir. eğer bash betiğini bilmezseniz kali gibi os ( operation system )'ler ile aranız pek iyi olmaz. çünkü işletim sistemi ile aranızdaki iletişimi bu sağlar.

bunu bilmezseniz kısacası silahını nasıl kullanıcağını bilmeyen bir askerden farkınız kalmayacaktır

hangi os kullanıyorsunuz bilmem ancak bir işletim sistemini hacklediğinizde onun neresinde kanıt kalır bilmeniz gerekir ki temizleyebilesiniz.

3) network

network öğrenmekte oldukça önemli hem gizlilik bakımından hemde pentest ve software alanlarında, genelde bu işe girmeye çalışanlar daha network bilmeden hack tool yazmaya çalışıyor yaptıkları sey maximum python os library ile hazır tool çalıştırmak oluyor.

4) Pentest Metodolojisini

pentest metodolojisinin yeri önemlidir.
osint, vulnerability research gibi konular önemlidir. port servisleri ve bu servislerin ne işe yaradığını bilmek önemlidir.

5) Kriptoloji

kriptoloji alanını temel seviyede bilmeniz gayet iyi olicaktır simetrik şifreleme, asimetrik şifreleme gibi konuları bilmeniz gerekiyor.

örneğin bir database hacklediniz bu database şifrelenmiş verinin türünü ve decrypt işlemleri nasıl olur bilmeniz çok önemlidir.

6) Software

eğer software konusunu bilmezseniz script kiddle denilen tayfa arasında yer alırsınız ne yazık ki. yazılıma bence ilk olarak c dili ile başlayın belki hayatınız boyunca c hiç kullanmiyacaksınız ancak emin olabilirsiniz c öğrenen kişi diğer dilleri çok rahat öğrenicektir.

software pratik gerektiren bir alandır bu işe hafif girip sadece dilin temel işlevlerini bilenler varsa ise bir dil gücünü kütüphanelerinden ve o software geliştiren kişinin yeteneklerinden alır.

bundan dolayı library öğrenmek çok önemlidir.

Genel olarak bunları yapmak sizi belirli bir seviyeyi getiricektir bunları öğrendikten sonra iş
araştırmaya düşücektir bu konuda hiç bir eğitim yeterli değildir ancak temel için önerimdir the cyber mentor youtube kanalında tek videoda hacking serileri var onlara bakmayı unutmayın.

genel olarak teknik öneriler bunlar bir de kişisel önerilere gelicek olursa:

1) arkadaşlar insta kendini hacker sanan kişiler ile polimiğe girmeyin ve gruplarına girmeyin, eğer girerseniz size içeriklerini söyleyeyim ya ddos atarlar bir yere ya da web hacklemeye çalışırlar hazır toolarla, bazılarıda cc işiyle uğraşır. cc işiyle uğraşanı çok gördüm çoğusu iş ilerler bilmediği için yakayı kaptırıyor.

2) etrafta hava atan 2 salağı umursamayın bir gecede binlerce site hackledim diye gezer mesela bazıları bunlara kanmayın bu tarz işlerin yapılışı oldukça kolaydır 7 yaşındaki çocuk bile yapar. bu tarz kişiler vulnerability aramak yerine site arar o tarz kişilere şu siteyide hackle derseniz çoğunun bir halt yapamadığını fark ediceksiniz.

evet inşallah artık bir daha nerden başlarım diye sorular gelmez. kaynak bol internette aradıklarınızın çoğuna erişebilirsiniz.

eksiklerim olabilir kusura bakmayın onlar için
Herkese Iyi Forumlar

Can

La Turquie Kémaliste
Admin
İlgi Alanlarınız
ham radio
Eline sağlık kardeşim

KocaReis

Developer
Eline sağlık dostum

Kategoriyi güncelledim. Bu konuda biraz daha hassas olalım @Tosun

• Beğen
Tepkiler: Can

vec

Uzman Üye
İlgi Alanlarınız
Root

Eskilerden.
Eline sağlık dostum.

cybergri

Kayıtlı Üye
İlgi Alanlarınız
Defacer
Yeni başlayanlara yol haritası

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram