Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Programlama C# Sql Bağlantısı Kurma(DEV KONU)

Lukaka

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Ocak 2024
Mesajlar
13
Tepkime puanı
1
Konum
dyweb
İlgi Alanlarınız
DYWEB CRPER
Cinsiyet
  1. Erkek
Bu konuda nasıl c# sql bağlantısı kurulacağını göstereceğim.

Öncelikle Projemizi Açıyoruz.

Ardından using System.Data.SqlClient modülünü ekliyoruz.


jn6cmnd.jpgSonra Yukarıdan Proje > Yeni Veri Kaynağı Ekle


7hapdlj.jpg


Sonra Veritabanını seçin > ve Veri kümesini seçip devam edin.

Ondan sonra eskiden açmış olduğunuz databaseler orda bulunmaktadır ancak ayrı bir database eklemek istiyorsanız veya önceden hiç database eklemediyseniz Yeni Bağlantıya basın.
1cnbapz.jpgVe Veri Kaynağından istediğinizi seçin, Ve Sunucu Adına Sql Server Sunucu Adınızı Girin (Eğer sql server sunucu adınızı bilmiyorsanız):

5oky5qy.jpgYukarıdaki resimdeki kısımda sql serverınızı açtığınızda sql server sunucu adınızı görebilirsiniz.


oos1dxb.jpgVe sonra resimdeki kısımdan veritabanınıza bağlanın.


f8vdktv.jpg


Ve veritabanınıza bağlandığınızda Uygulamada kaydedilecek bağlantı dizesini gösterini tikleyin ve ordaki dizeyi kopyalayın.

Ve sqlconnection yapınızı oluşturun ve kopyaladığınız dizeyi belirtin.8kzyeko.jpg
Ve bağlantımız artık hazır son olarakda bağlantıyı açmamız gerek SqlConnectionu nasıl belirttiyseniz .Openın başına onu yazın ben "bağlantı" olarak girdim.

Örnek: "bağlantı.Open();"

Kapamak için: "bağlantı.Close();"kca0upl.jpgİyi Günler!
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst