Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Codeigniter Configrasyon Ayarları(Ne Ne İşe Yarar?)

Can

La Turquie Kémaliste
Admin
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
2,042
Tepkime puanı
6,807
Konum
Türkiye
İlgi Alanlarınız
ham radio
Cinsiyet
  1. Erkek
config.php dosyasınındaki ayarlar;
$config[‘base_url’]; Projenize ait, linki yazmanız gereken alan.

$config[‘uri_protocol’]; Projenizde URI parametrelerini almak için kullanabileceğiniz ayar kısmıdır. Çoğu sunucu ve hosting’de REQUEST_URI kullanılmaktadır. Fakat sorun yaşarsanız ( QUERY_STRING, PATH_INFO ) deneyebilirsiniz.

$config[‘url_suffix’]; Projenizde oluşturulan tüm URL’lerin sonuna bir ekleyebilirsiniz. (Örn; .html, .php)

$config[‘language’]; Projenizin varsayılan dilini değiştirmek isterseniz bu alanı değiştirmeniz gerekir fakat çeviri dosyanızın olduğundan emin olun. (Tükçe dil pakei içn tıklayın)

$config[‘charset’]; Projenizde kullanacağınız karakter setini değiştirebilirsiniz.

$config[‘permitted_uri_chars’]; Projenize ait url’lerde hangi karakterlere izin verdiğiniz bu alandan düzenleyebilirsiniz.

$config[‘enable_query_strings’]; Tetikleyiciyi aktif hale getirir.

$config[‘controller_trigger’]; Projede get metotu ile controller, fonksiyon, klasör çalıştırmak istiyorsanız controlleri tetiklemek için bir karakter veya kelime seçebilirsiniz.

$config[‘function_trigger’]; Projede get metotu ile controller, fonksiyon, klasör çalıştırmak istiyorsanız fonksiyonu tetiklemek için bir karakter veya kelime seçebilirsiniz.

$config[‘directory_trigger’]; Projede get metotu ile controller, fonksiyon, klasör çalıştırmak istiyorsanız dizini tetiklemek için bir karakter veya kelime seçebilirsiniz.

$config[‘allow_get_array’]; Projenizde $_GET yöntemini kullanmak istemiyorsanız bu alanı false hale getirmeniz gerekir.

$config[‘log_threshold’]; Projenizde hata mesajlarını tutmak isterseniz bu alanda değişiklik yapmanız gerekmektedir.

$config[‘log_path’]; Eğer hata mesajlarını tutmayı aktif hale getirdiyseniz bunun için bir klasör belirlemeniz gerekir. Eğer kendiniz belirlemezseniz Codeigniter otomatik kendi log kalsörünü kullanacaktır.

$config[‘log_date_format’]; Tutacağınız log dosyalarında tarih formatını belirleyebilirsiniz.

$config[‘error_views_path’]; Sistem oluşan bir hatayı ekrana basarken hangi klasörü kullanacağınızı belirleyebilirsiniz.
Varsayılan (application/views/errors/)

$config[‘cache_path’]; Cache sistemi aktif ise cache datalarının saklanacağı yeri belirleyebilirsiniz.
Varsayılan: (application/cache/)

$config[‘encryption_key’]; Şifremele metotu kullanacaksınız codeigniter’ın metotları için bir adet gizli anahtar belirlemelisiniz.
Dökümantasyon: https://codeigniter.com/user_guide/libraries/encryption.html

$config[‘proxy_ips’]; Projeniz için bir proxy kullancaksanız IP adresinizi bu alana yazabilirsiniz.
 

KocaReis

Developer
Katılım
26 Ağustos 1971
Mesajlar
837
Tepkime puanı
2,697
Eline sağlık tosunn
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst