Güvenli Ticaret

Hacktivizm içerisinde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz tüm ticaretlerde, dikkat ve önlem sahibi olun.

Daha Fazlası

Sorunum Var

Forum içerisinde yaşadığınız tüm sorunlar için sohbet alanını ya da sayfanın altında belirtilen Telegram kanalımızı kullanın.

Daha Fazlası

Doğru Türkçe ve Kurallar

Türkçemizi her bakımdan doğru kullanın ve forum kurallarına uygun paylaşımlar yapmaya özen gösterin.

Daha Fazlası

Corel Draw nedir ?

Scoulfly

Uzman Üye
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
193
Tepkime puanı
612
İlgi Alanlarınız
Grafik Tasarım
Cinsiyet
  1. Erkek

Corel Draw nedir ?​

Corel Corporation tarafından üretilen CorelDRAW 1989 yılında kullanıcılarla tanışan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır, tasarımcıların, grafikerlerin ve profesyonel sanatçıların çalışmaları için tasarlanmıştır. Corel DRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçası ve Vektörel Grafik Çizim Programıdır.

Corel Draw nedir

Corel Draw’ın hangi versiyonları vardır.?​

2016 yılı mart ayı itibari ile Corel Draw x7 versiyonu güncel olan versiyonuydu. Corel Draw 2018 ise şuan itibariyle en yüksek versiyondur. Bu versiyonun hem (x86) yani 32 bit hem de 64 bit’lik versiyonu vardır. Eğitimimiz esnasında biz Corel Draw x5 versiyonunu kullanacağız. 2017 itibariyle X8 versiyonu da çıkmıştır.

Son Versiyon ile şu anda öğrendiğimiz versiyon arasında çok fark var mı?​

Corel Draw x5 ve x7 versiyonları arasında aslında görsel olarak ve kullanım olarak çok büyük farklılıklar olmasa da x7 versiyonunda karşılama ( Hoş geldiniz) ekranındaki değişiklikler ve kullanıcılara sunulan ipuçları, Mevcut modüllerin daha hızlı çalışması için kodlama kısmında yapılan bazı değişikliklerle programın bir nebze daha hızlandırılması, renk yönetim sistemindeki yeni bazı güzel özellikler, 3 boyutlu yazı özellikleri gibi birkaç farklı özellik göze çarpıyor.

Corel Draw x5 programını kullanmayı bu eğitim sonrasında öğrenecekler için de aradaki fark çok büyük boyutlarda değil. Birkaç küçük denemeden sonra yeni eklenen özelliklerin ne işe yaradığını kolaylıkla çözebiliyorsunuz. Kısacası X7 versiyonu ile x5 versiyonu arasında çok büyük farklılıklar olmamakla birlikte x5 eğitimini almış bir kullanıcı çok rahatlıkla üst versiyonları öğrenebilir.

Corel Draw Kullanılacak Bilgisayarın olması gereken Özellikleri ve tavsiyeler​

Tavsiye edilen Minumum Pc özellikleri : İşlemci bakımından 4 ve üzeri çekirdek işlemcili bilgisayarlar, en az 4 gb ram ve 1 gb ekran kartı 19 inç ve LCD üzeri monitör ve tabiî ki hard diskinizde kurulum için 1.5 gb çalışmalarınızı saklamak üzere de 20gb boş alan gereklidir. Kullandığınız Corel Draw x5 programı lisansı ile programınızı hızlandırmak için Corel Corporation tarafından üretilen Service Pack’ler yükleyebilir ve programınızı biraz daha hızlandırabilirsiniz.

Eğer Corel Draw‘da yüksek boyutlarda örnek olarak 5 metre büyüklüğünde ve 2 metre yüksekliğinde bir çalışma yapacaksak Corel Draw programının kurulu olduğu bilgisayarın ram ve ekran kartı bakımından güçlü bir bilgisayar olması da programın kullanımı açısından büyük fayda sağlar.Aksi takdirde program yavaş hareket edecektir.

Çözümü ise 5 x 2 metre değil de aynı çalışmayı 10/1 ölçüde küçülterek (500 mm x 200mm) boyutlarına getirerek tasarımı bitirmek, baskı aşamasına gönderilirken de yeniden istenilen ebada getirmektir. Ufak ebatlarda yapacağınız tasarımlarda çalışırken kullanılacak fotoğrafların 5 metre ebada yeniden boyutlanınca değer ve çözünürlük kaybetmemesi için yüksek kalitede fotoğraflar kullanmayı da göz ardı etmeyin

Corel Draw ile ne gibi çizimler yapılabilir?​

Bu Program yardımı ile istediğiniz boyut ve ebatlarda Kurumsal Logo, Gazete, Dergi, Afiş, Bilboard tasarımı, Raket tasarımı, İşyeri Reklam panoları, Broşür, Davetiye, Kartvizit, Resim, Karikatür, Web sayfalarında kullanılacak objeler ve çerçeveler, arkaplanlar, buton kenarlık ikon vb çizimleri yapabilir, Firmalar için Araç giydirme, Kol saati ve duvar saati için iç desen tasarımları, çanta tasarımları, takvim tasarımları, üzerine baskı yapılabilecek her çeşit Forma, T-shirt, kazak penye v.b gibi giysiler için tasarımlar yapılabilir.

Her çeşit porselen tabak, fincan, vb gibi ürünlerin üzerlerine basılacak çeşitli tasarımlar, Gıda ambalajları, Fotoğraf albümleri, Ürün barkodları, Desen, Motif tasarımı, her çeşit 2 boyutlu çizim ve 3 boyutlu gibi görünen çizimlerle birlikte hayal gücünüzle orantılı olarak özgün bir şekilde dilediğiniz vektörel ve Bitmap grafik çizimleri yapabilirsiniz. Önemli olan hayal gücünüzü serbest bırakmaktır.

Grafikerlik mesleğinin kazancı nasıldır?​

Grafikerlik çağın önde gelen mesleklerinden biridir. Bu iş kolu İş istihdamı bakımından grafikerlik bu mesleğe sahip kişileri maddi olarak iyi ölçülerde memnun etmektedir. Özel sektörlerde grafikerliğe yeni başlamış bir kişi en az 2000 liradan başlayarak kişinin kabiliyetlerine, yeteneklerine, çalıştığı yerin büyüklüğüne, yapılan işin cinsine göre maaşı 10.000 Türk lirasına kadar ulaşabilmektedir.​

ALINTIDIR.​

 

Can

La Turquie Kémaliste
Admin
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
2,054
Tepkime puanı
6,929
Konum
Türkiye
İlgi Alanlarınız
ham radio
Cinsiyet
  1. Erkek
eline sağlık hocam gayet iyi bi konu olmuş
 

Easton

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Nisan 2021
Mesajlar
61
Tepkime puanı
28
Konum
T U R A N
İlgi Alanlarınız
Siber güvenlik
Cinsiyet
  1. Erkek
eline sağlık.
 
Katılım
30 Mart 2021
Mesajlar
1,239
Tepkime puanı
10,965
Konum
Ubuntu
İlgi Alanlarınız
Klavye ve fare
Cinsiyet
  1. Erkek
Teşekkürler
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst