• Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

- Dos//DDos//Loadtest -

FamedaBLe

Altın Üye
Katılım
29 Aralık 2020
Mesajlar
690
Tepkime puanı
1,005
İlgi Alanlarınız
Teknoloji
Cinsiyet
  1. Erkek
DOS//DDOS//LOADTEST


Öncelik olarak Dos, DDos ve Loadtest birbirinden farklı uygulamalardır. Mantık olarak Dos ve DDos aynıdır, Loadtest ise benzerdir.
Dos ve DDos'un ne olduğuna kısa ama öz bir şekilde değineceğim.

- Dos(Servis Hizmet Reddi)
- DDos(Dağıtılmış Hizmet Reddi)


İki uygulama da fiziksel erişime(physical access) gerek duymadan sisteme, makineye ya da ağ kaynağına yapılan, şimdiye kıyasla geçmiş dönemlerde daha aktif kullanılan saldırı türlerindendir. Geçmişte daha aktif kullanılan diyorum çünkü artık çoğu sistem ağ trafiğinin boyutunu arttırmış, ya da belirli programlar kullanarak bu ataklara karşı önlem geliştirmiş bulunmaktadır.

Dos ve DDos'un Etkileri ve Kullanımları

DDos, Dos'a kıyasla amaçlanan saldırıda başarı yakalamakta daha etkilidir.
Sebebi ise yine DDos, Dos'a kıyasla birden çok vasıta ile hedefe yönelir. Hatta bu yüzden de DDos saldırılarında, saldırının asıl kaynağını belirlemek daha zordur. Yani kısaca şunu söyleyebilirim:
DDos, Dos'tan daha güvenli bir saldırı şeklidir. Zaten geçmişte DDos daha fazla tercih edilmekteydi.

Bu saldırıların gerçekleştirilme amacı makinenin, ağ kaynağının veyahut sistemin hizmet durumunu işlevsizleştirmektir. Sistemde mevcut bulunan kaynaklara yapılan saldırılar sonucu aşırı yüklenildiğinde sistem hizmetleri sekteye uğrayabilir. Daha da ilerisinde sistem saldırılar sonucunda uzun süre hizmet dışı kalabilir.


* Dos ve DDos Saldırısı Nasıl Gerçekleştirilir?

(En Bilinen Yöntem) Programlar İle Dos ve DDos Saldırıları Gerçekleştirmek:


- Geçmişte ve yakın zamanda yazılmış çok sayıda Dos ve DDos programlarına forumumuz başta olmak üzere bir çok yerden ulaşabilirsiniz. Forumumuzda detaylı anlatım ve kolay kullanıma sahip programlar mevcut.Dos ve DDos'a açıklık getirdiğimi düşünerek bunlardan ayrı tuttuğum başka bir uygulama olan Loadtest(Yük Testi)'ne geçiş yapıyor, Loadtest konusuna da açıklık getirmek istiyorum.


Loadtest'i (Yük Testi) Dos ve DDos'tan ayırarak farklı bir kategoride inceleyeceğiz.

Bu kategorimizin ismi "Performans Testi"

Öncelik olarak şunu belirtmeliyim:​


Loadtest ve Performans Testi aynı şey değildir. Bazı kaynaklarda yan yana verilir hatta açıklamaları bile aynı olabilir. Performans testi, Loadtest ve Stress Test'i içinde barındıran uygulamaların bütünüdür, hepsini kapsar. Bu testlerin ev sahibidir diyebiliriz ancak yine de kendisi de farklı bir uygulamadır.

- Loadtest: Uygulama tedrici olarak, sistemden yanıt alamayana kadar, gerçek kullanıcı ya da sanal kullanıcı ile (genelde gerçek kullanıcı tercih edilir) sistemin sınırlarının ölçülmesi baz alınarak sisteme yüklenilerek yapılan testtir.

- Stress Test: Azami sayılarda, belirlenen userler ile belli aralıklarla sisteme yükleme yapmak amacıyla kullanılan testtir.

- Performans Testi: Hizmetlerin normal koşullarda gösterdiği performansları tayin etmek amacıyla yapılan testtir.

*Testler uzmanlar tarafından analizlenmelidir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst