Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Dünyayı Sömürme Sanatı - İngiltere Tarihi

The One

Altın Üye
Katılım
24 Ocak 2021
Mesajlar
405
Tepkime puanı
2,755
İlgi Alanlarınız
Siber Güvenlik
Cinsiyet
  1. Erkek
İngiltere'nin ilk sömürge koloni girişimi 1607 tarihinde Kuzey Amerika'da kurulan Jamestown'dır. İlk etapta burada. İngilizler zorlu kış koşullarında o kadar açlık çektiler ki, ölmemek için önce atlarını yediler, sonra besledikleri köpeklerini kedilerini, sonra ise bulabildikleri sıçan, fare ve yılanları yedileler. Günümüzde Amerika'da araştırmacılar ise Virjinya'nın Comfort bölgesindeki bir çöp yanında insan kemikleri buldu ve bu kemiklerin üzerinde et kesme amacıyla yapılmış kesikler vardı. 14 yaşındaki bir genç kıza ait olan bu 400 yıllık kafatası ve kaval kemiğini inceleyen Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi'nin antropolog d. Okosliği elde edilen bulgular vücudun parçalandığı ve etlerinin ayrıldığını gösteriyor dedi.
Doktor OS ile çok sayıda kesme ve parçalama işleminin yapılmış olduğunu, alında kafatasının arkasında ve yan tarafında rastladıkları kesiklerin beyni çıkarmak için yapılmış olduğunu söylüyor. Kafatası taraması ile 3 boyutlu bir model çıkarılıp yüz dokuları yerleştirilerek dönemin kıyafetleri giydirilen bu resim kızı temsil ediyor.

1617193519429.png

Bu koloni İngilizlerin peşpeşe gönderdikleri gemilerle birkaç ayda 13 ayrı koloni'ye evrildi yani büyüdü. Amerika isimli bu yeni dünyadan yağmalanıp İngiltere'ye getirilen hayvan kürkleri tütün, şeker gibi değerli ürünler İngiltere'yi zenginleştirmeye başladı ve İngiliz gemileri Afrika'da yakalanmış kölelerin Atlantik Okyanusu üzerinden taşınıp Amerika'ya getirilmesi ile yapılan köle ticaretin bir numarası ve en büyükleri oldu. Milyonlarca Afrikalı berbat koşullarda nereye götürüldüklerini bilmedikleri Amerika kıtasında köle olarak çalıştırılmak ve efendilerinin malları olmak üzere taşınırlar. Koşullar o kadar berbat. Köylüler gemi içine yatamıyorlar ve daha çok kölenin sığdırılması için günlerce süren bu yolculukta hepsi ayakta bekletiliyordu. Daha çok köle, daha çok para demek. İnsan ticareti, 1833'te dünyaya yasaklanana kadar İngilizler tarafından 300 yıl boyunca uygulandı ve onları inanılmaz maddi kazançlar sağladı.


Birinci Elizabeth'in zamanında kurduğu Doğu Hindistan şirketi Hindistan'da yağmur aldığı tekstil, baharat, hammadde, altın ve hintlilerden aldığı vergilerle artık inanılmaz b,büyüklüğe ulaşmıştı. Hatta kendine ait bir ordusu dahi vardı. Bu şirket ayrıca Sepoy adı verilen ve Avrupa kolonileri için hizmet eden Hitit askerleri yetiştiriyor ve Hint dizileri Birinci Dünya Harbi gibi mücadelelerde Osmanlı gibi ülkelere karşı İngiliz ordusunda piyade olarak alıyor. Hindistan'da vergilendirilecek büyük bir nüfusa sahip olduğu için en stratejik sömürge şehri haline geldi.

Bengal Valisi robotu ayıp insanlara besin ektirmek yerine Afyon yetiştirmelerini emretti ve yasadışı yollarla da olsa Çin'in İngiliz İmparatorluğu'na bağlı bir hale getirebilmek için çinlileri bağımlı yapacak en vurucu kuruşu olan ve
kendi ülkesinde çoktan yasakladığı bu afyonları hindistandan çine soktu. Zamanla Çin halkı afyon kullanmaya başladıkça tüm nüfusa yayıldı ve koca bir millet bağımlı hale geldi. İngiltere içine soktuğu 25000 sandık Afyon'da hem muazzam bir kazanç elde etti hem de içine yıllarca diz çöktürdü ve Çin'i İngiltere ile İngiliz kuralları çerçevesinde ticaret yapmaya zorladı. Sokakta bu neden kalp krizi geçirip hayatını yitiren insan Yayınları bağımlı olduktan dolayı çalışamaz, iş göremez bir nüfus ve on yıllarca devam etmiş sosyal bir dejenerasyon için ülkece kalkınıp Batı'ya rakip olmasını en az 30 yıl geciktirdi.


Bu sırada Kaptan Cook, Yeni Zelanda'ya ve Güneydoğu Avustralya'ya ulaşmış ve İngiltere buralara Hollandalı ve Portekizli denizcilerden sonra gelmiş olsa da burayı da yeni kolonisi olarak ilan etmiştir. Ancak normal insanların göndermek yerine İngiltere'de hapishanelerinde ne kadar suçlu yapıyorsa hepsini ceza olarak buraya göndermiştir. Bugünkü Avustralya halkını oluşturan nüfus bir bakıma bu sabıkalı İngilizler'in soyundan gelmektedir. Bu sıralarda İngiliz emperyalistleri tüm maden ve yiyecek stoklarının sömürdükleri Hindistan'da hasat vergileri ne çarpıcı bir şekilde arttırdılar ve bu da 29 milyon insanın açlıktan hayatanın getirdiği kıtlığa yol açtı. Bazı hit vatandaşlarımıza hayatta kalmak için çim yemek zorunda kaldı. İngilizler, Asya, Avrupa, Afrika, Okyanusya ve Amerika'da yani dünyanın neredeyse her yerinde 150 milyon insanın yaşamını etmesine sebep olacaktı. Sadece Hindistan'da 45 trilyon doları yağmaladığı söylenir. Ayrıca tüm bunlara rağmen günümüz sinemasıyla burada kendi kültürlerini öyle empoze etmişler ve sevdirmişler ki insani bir vatandaşın konuyla ilgili bir video yorumu şu olmuş. lütfen bizi tekrar koloni haline getirir. Hayatımızı iyileştiren en nihayetinde Hindistan Altkıtası'ndan çekilmeden önce ülkeyi birbirine düşman üç parçaya bölmeyi de unutmayacak vardı. Hatta öyle bir düşmanlık ki, halkların birbirine uyguladığı baskı akınlar sırasında kaç kişinin hayatını yitirdiğine ilişkin tahminler 2 milyona kadar çıkacaktı. 1760 3'E geri dönelim. İngiltere Kralı diğer milletlere yaptığı gibi Amerika'daki 13 kolonide yaşayan kendi insanlarından da ağır vergiler almaya başlayınca, bu ve diğer sebepler Amerika'nın özgürlük savaşına girişmesine ve İspanya ve Fransa'dan gelen maddi destek de bağımsızlığını kazanmasına yol açtı.

Bu sırada 1845'te İrlanda'da büyük kıtlık başladı. Yaklaşık 1 milyon kişinin yaşamını kaybetmesi hastalanması ve ABD'ye göç etmesiyle sonuçlanan büyük kıtlığa halkın temel gıda maddesi olan patateslere bulaşan bir mantar sebep oldu.
1845'te ekilen patatesin %40'ı, sonraki yıl ise tamamını eden mantar, yalnızca tarladaki değil ambarlardaki patatesleri de etkiledi. Halk 7 yıl boyunca açlık çekti ve 7 yıllık kıtlık sona erdiğinde İrlanda nüfusun %20 - %25 oranında azaldı. İngilizlerin İrlanda'ya uyguladığı abluka, yani dışarıyla olan her türlü bağlantısını zor kullanarak kesmeleri ve İrlandalıların sahip oldukları az miktardaki yiyeceklerin İngiliz koloni orduları için araçta alınması nedeniyle kıtlık çok hızlı yayılmış ve İngiltere dahil hiçbir Avrupa ülkelesi yardım etmezken, dönemin Osmanlı padişahı Abdülmecit, 1847 yılında İrlanda Halkı için buradan yüklü Osmanlı gemilerini İrlanda'ya göndermiştir. İlk olarak Table limanına yanaşan gemilerin yüklerini buraya boşaltmasına İngiliz Kraliçesi buna izin vermese de Osmanlılar 50 kilometre kuzeyde bulunan Drogheda limanına demirlenmiştir. Günümüzden 5 yıl önce ise Eski İrlanda Cumhurbaşkanı Türkiye'ye gelmiş ve Osmanlı'nın ilk anda yaptığı bu insani yardım için teşekkür etmiş, İrlandalıların yardımı asla unutmayacağını eklemiş ve bugün İrlandadaki Futbol takımının ambleminde bulunan Ayyıldız'ın Osmanlının yardımları anısına koyulduğu söylenmektedir.


19 yüzyılda artık dünya hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktı. Teknoloji ve sanayi devrimi ile gelen dikiş makinesi, buharlı motorlar, fotoğraf makinesi gibi icatlar alışkanlıkları değiştirirken, telgrafın icadı ise Birleşik Krallık'ın Hindistan'a artık haftalar yerine birkaç saatte komut verebilmesini. Tren yollarının tamamlanması ise yağmacılıkla alınan hammadde gibi yüklerin çok daha hızlı ve aralıksız taşınmasını sağladı. İngiltere'nin ithalat ve ihracat rakamları tarihin en yüksek seviyelerini gördü. Artık kırsal kesimden insanlar şehirlere iş için geliyor. Yurtdışından gelen hammaddelerin fabrikada işleyip daha pahalıya yurtdışına satılmasını sağlıyorlardı. Çıtır pamuk endüstrisi ile bır kul köle ticareti ve diğer ticaretler.

Milis Pro ise demir çelik üretimi için dünyanın ticaret merkezi haline geldi.
1884'te ise Almanya, Fransa, İngiltere, ABD gibi Batı'nın öncü ülkeleri, insanlık tarihinin en yüz kızartıcı suçunu Berlin'de tarihi Berlin konferans olarak geçecek bir toplantı da gerçekleştirdi ve bu ülkeler aralarında Afrika'yı paylaştı. İngilizler sadece Güney Afrika'da bile Boğaz adı verilen insanları elmasları ve diğer hammaddeleri için çoğu kadın ve çocuklardan oluşan toplama kamplarında aç bırakarak yok ettiler. Afrika'da gittikleri bazı diğer yerlerde ise kimi zaman o bölge'lerin yerlerini tamamen yok ettiler 1914'te Birinci Dünya Harbi patlak verdiğinde dönemin icatları ve uçak gibi yeni buluşlar tarihte ilk kez kullanıldı ve İngilizler milyonlarca kayıp vererek İtilaf Devletleri ile beraber galip çıktı. 1921 yılında Osmanlı İmparatorluğu'ndan da aldığı topraklarda gücünün zirvesindeyken artık Hindistan, Kuzey Amerika, Ortadoğu, Avustralya'da Afrika dahil 36.6 milyon kilometrekarelik bir alana 458 milyon kişilik bir n kısa hükmetti. Alan ve nüfus bakımından dünyanın dörtte biri Britanya İmparatorluğu'nun egemenliği altında yaşıyordu. Ama gerçek şu ki bu toprakları daha fazla ellerinde tutamazlardı.

1947 yılında Hindistan ve Pakistan bağımsız ülkeler haline geldiler. 1948'e gelindiğinde İngilizler Filistin'den geri çekildi. Bunu 20 yüzyıl boyunca sayısız ülkeler izledi ve 1997 yılında 10 korku için hakimiyetine dönmesi Birleşik Krallığın sömürgesi olduğunun en son parçası olarak görülebilir. Günümüzde ise Birleşik Krallık İngiliz Milletler Topluluğu çatısı altında geri topladığı 52 adet eski sömürgesi ile ekonomik ve siyasi işbirliği yaparak bu ülkeleri artık daha modern bir yolla yönetmektedir ve sürmektedir. Bu bölgelerin hepsinde İngilizce, konuşulmakta ve Hıristiyanlık inancı iyi kötü yayılmıştır. Kenya'nın kurucu Devlet Başkanı Jomo Kenyatta, Batılı ülkelerin Afrika'ya gelişini şöyle özetledi: Misyonerler Afrika'ya geldiğinde bizim toprak paramız, onların incilleri vardı. Gözlerimizi kapattık, dua ettik. Açtığınızda onların toprakları bizim incilerimiz vardı.

İngiltere 2008 yılında küçük bir ekonomik kriz yaşadı ama hızlı toparlandığı bir NATO üyesi eskisi gibi süper gücü olmasa da dünyada hala önemli bir söz sahibi.
Kullandıkları para birimi olan bir paund'unun karşılığı bugün yaklaşık 11,44 Türk Lirası, 2016 yılında yaptıkları bir referandumda halkın yüzde 51.9'u. Avrupa Birliği'nden olarak ayrılmak istedi. Dünyanın hızla küreselleşmesi ile bugün İngiltere nüfusu karışık bir sosyal dokuya sahip. Elimden geldiğince İngilizler hakkında bulabildiğim herşeyi tarafsız bir üslupla size aktarmaya çalıştım.

Konuyla alakalı video;

 

The One

Altın Üye
Katılım
24 Ocak 2021
Mesajlar
405
Tepkime puanı
2,755
İlgi Alanlarınız
Siber Güvenlik
Cinsiyet
  1. Erkek
''Üzerine güneş batmayan ülke.''
 

Can

La Turquie Kémaliste
Admin
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
2,040
Tepkime puanı
6,752
Konum
Türkiye
İlgi Alanlarınız
ham radio
Cinsiyet
  1. Erkek
eline sağlık kardeşim
 

Nevermind

Elmas
Katılım
15 Şubat 2023
Mesajlar
1,406
Tepkime puanı
10,249
Konum
403 Forbidden
İlgi Alanlarınız
Hesapların
Cinsiyet
  1. Erkek
İngiltere'nin ilk sömürge koloni girişimi 1607 tarihinde Kuzey Amerika'da kurulan Jamestown'dır. İlk etapta burada. İngilizler zorlu kış koşullarında o kadar açlık çektiler ki, ölmemek için önce atlarını yediler, sonra besledikleri köpeklerini kedilerini, sonra ise bulabildikleri sıçan, fare ve yılanları yedileler. Günümüzde Amerika'da araştırmacılar ise Virjinya'nın Comfort bölgesindeki bir çöp yanında insan kemikleri buldu ve bu kemiklerin üzerinde et kesme amacıyla yapılmış kesikler vardı. 14 yaşındaki bir genç kıza ait olan bu 400 yıllık kafatası ve kaval kemiğini inceleyen Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi'nin antropolog d. Okosliği elde edilen bulgular vücudun parçalandığı ve etlerinin ayrıldığını gösteriyor dedi.
Doktor OS ile çok sayıda kesme ve parçalama işleminin yapılmış olduğunu, alında kafatasının arkasında ve yan tarafında rastladıkları kesiklerin beyni çıkarmak için yapılmış olduğunu söylüyor. Kafatası taraması ile 3 boyutlu bir model çıkarılıp yüz dokuları yerleştirilerek dönemin kıyafetleri giydirilen bu resim kızı temsil ediyor.

Ekli dosyayı görüntüle 300

Bu koloni İngilizlerin peşpeşe gönderdikleri gemilerle birkaç ayda 13 ayrı koloni'ye evrildi yani büyüdü. Amerika isimli bu yeni dünyadan yağmalanıp İngiltere'ye getirilen hayvan kürkleri tütün, şeker gibi değerli ürünler İngiltere'yi zenginleştirmeye başladı ve İngiliz gemileri Afrika'da yakalanmış kölelerin Atlantik Okyanusu üzerinden taşınıp Amerika'ya getirilmesi ile yapılan köle ticaretin bir numarası ve en büyükleri oldu. Milyonlarca Afrikalı berbat koşullarda nereye götürüldüklerini bilmedikleri Amerika kıtasında köle olarak çalıştırılmak ve efendilerinin malları olmak üzere taşınırlar. Koşullar o kadar berbat. Köylüler gemi içine yatamıyorlar ve daha çok kölenin sığdırılması için günlerce süren bu yolculukta hepsi ayakta bekletiliyordu. Daha çok köle, daha çok para demek. İnsan ticareti, 1833'te dünyaya yasaklanana kadar İngilizler tarafından 300 yıl boyunca uygulandı ve onları inanılmaz maddi kazançlar sağladı.

Birinci Elizabeth'in zamanında kurduğu Doğu Hindistan şirketi Hindistan'da yağmur aldığı tekstil, baharat, hammadde, altın ve hintlilerden aldığı vergilerle artık inanılmaz b,büyüklüğe ulaşmıştı. Hatta kendine ait bir ordusu dahi vardı. Bu şirket ayrıca Sepoy adı verilen ve Avrupa kolonileri için hizmet eden Hitit askerleri yetiştiriyor ve Hint dizileri Birinci Dünya Harbi gibi mücadelelerde Osmanlı gibi ülkelere karşı İngiliz ordusunda piyade olarak alıyor. Hindistan'da vergilendirilecek büyük bir nüfusa sahip olduğu için en stratejik sömürge şehri haline geldi.

Bengal Valisi robotu ayıp insanlara besin ektirmek yerine Afyon yetiştirmelerini emretti ve yasadışı yollarla da olsa Çin'in İngiliz İmparatorluğu'na bağlı bir hale getirebilmek için çinlileri bağımlı yapacak en vurucu kuruşu olan ve
kendi ülkesinde çoktan yasakladığı bu afyonları hindistandan çine soktu. Zamanla Çin halkı afyon kullanmaya başladıkça tüm nüfusa yayıldı ve koca bir millet bağımlı hale geldi. İngiltere içine soktuğu 25000 sandık Afyon'da hem muazzam bir kazanç elde etti hem de içine yıllarca diz çöktürdü ve Çin'i İngiltere ile İngiliz kuralları çerçevesinde ticaret yapmaya zorladı. Sokakta bu neden kalp krizi geçirip hayatını yitiren insan Yayınları bağımlı olduktan dolayı çalışamaz, iş göremez bir nüfus ve on yıllarca devam etmiş sosyal bir dejenerasyon için ülkece kalkınıp Batı'ya rakip olmasını en az 30 yıl geciktirdi.


Bu sırada Kaptan Cook, Yeni Zelanda'ya ve Güneydoğu Avustralya'ya ulaşmış ve İngiltere buralara Hollandalı ve Portekizli denizcilerden sonra gelmiş olsa da burayı da yeni kolonisi olarak ilan etmiştir. Ancak normal insanların göndermek yerine İngiltere'de hapishanelerinde ne kadar suçlu yapıyorsa hepsini ceza olarak buraya göndermiştir. Bugünkü Avustralya halkını oluşturan nüfus bir bakıma bu sabıkalı İngilizler'in soyundan gelmektedir. Bu sıralarda İngiliz emperyalistleri tüm maden ve yiyecek stoklarının sömürdükleri Hindistan'da hasat vergileri ne çarpıcı bir şekilde arttırdılar ve bu da 29 milyon insanın açlıktan hayatanın getirdiği kıtlığa yol açtı. Bazı hit vatandaşlarımıza hayatta kalmak için çim yemek zorunda kaldı. İngilizler, Asya, Avrupa, Afrika, Okyanusya ve Amerika'da yani dünyanın neredeyse her yerinde 150 milyon insanın yaşamını etmesine sebep olacaktı. Sadece Hindistan'da 45 trilyon doları yağmaladığı söylenir. Ayrıca tüm bunlara rağmen günümüz sinemasıyla burada kendi kültürlerini öyle empoze etmişler ve sevdirmişler ki insani bir vatandaşın konuyla ilgili bir video yorumu şu olmuş. lütfen bizi tekrar koloni haline getirir. Hayatımızı iyileştiren en nihayetinde Hindistan Altkıtası'ndan çekilmeden önce ülkeyi birbirine düşman üç parçaya bölmeyi de unutmayacak vardı. Hatta öyle bir düşmanlık ki, halkların birbirine uyguladığı baskı akınlar sırasında kaç kişinin hayatını yitirdiğine ilişkin tahminler 2 milyona kadar çıkacaktı. 1760 3'E geri dönelim. İngiltere Kralı diğer milletlere yaptığı gibi Amerika'daki 13 kolonide yaşayan kendi insanlarından da ağır vergiler almaya başlayınca, bu ve diğer sebepler Amerika'nın özgürlük savaşına girişmesine ve İspanya ve Fransa'dan gelen maddi destek de bağımsızlığını kazanmasına yol açtı.

Bu sırada 1845'te İrlanda'da büyük kıtlık başladı. Yaklaşık 1 milyon kişinin yaşamını kaybetmesi hastalanması ve ABD'ye göç etmesiyle sonuçlanan büyük kıtlığa halkın temel gıda maddesi olan patateslere bulaşan bir mantar sebep oldu.
1845'te ekilen patatesin %40'ı, sonraki yıl ise tamamını eden mantar, yalnızca tarladaki değil ambarlardaki patatesleri de etkiledi. Halk 7 yıl boyunca açlık çekti ve 7 yıllık kıtlık sona erdiğinde İrlanda nüfusun %20 - %25 oranında azaldı. İngilizlerin İrlanda'ya uyguladığı abluka, yani dışarıyla olan her türlü bağlantısını zor kullanarak kesmeleri ve İrlandalıların sahip oldukları az miktardaki yiyeceklerin İngiliz koloni orduları için araçta alınması nedeniyle kıtlık çok hızlı yayılmış ve İngiltere dahil hiçbir Avrupa ülkelesi yardım etmezken, dönemin Osmanlı padişahı Abdülmecit, 1847 yılında İrlanda Halkı için buradan yüklü Osmanlı gemilerini İrlanda'ya göndermiştir. İlk olarak Table limanına yanaşan gemilerin yüklerini buraya boşaltmasına İngiliz Kraliçesi buna izin vermese de Osmanlılar 50 kilometre kuzeyde bulunan Drogheda limanına demirlenmiştir. Günümüzden 5 yıl önce ise Eski İrlanda Cumhurbaşkanı Türkiye'ye gelmiş ve Osmanlı'nın ilk anda yaptığı bu insani yardım için teşekkür etmiş, İrlandalıların yardımı asla unutmayacağını eklemiş ve bugün İrlandadaki Futbol takımının ambleminde bulunan Ayyıldız'ın Osmanlının yardımları anısına koyulduğu söylenmektedir.


19 yüzyılda artık dünya hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktı. Teknoloji ve sanayi devrimi ile gelen dikiş makinesi, buharlı motorlar, fotoğraf makinesi gibi icatlar alışkanlıkları değiştirirken, telgrafın icadı ise Birleşik Krallık'ın Hindistan'a artık haftalar yerine birkaç saatte komut verebilmesini. Tren yollarının tamamlanması ise yağmacılıkla alınan hammadde gibi yüklerin çok daha hızlı ve aralıksız taşınmasını sağladı. İngiltere'nin ithalat ve ihracat rakamları tarihin en yüksek seviyelerini gördü. Artık kırsal kesimden insanlar şehirlere iş için geliyor. Yurtdışından gelen hammaddelerin fabrikada işleyip daha pahalıya yurtdışına satılmasını sağlıyorlardı. Çıtır pamuk endüstrisi ile bır kul köle ticareti ve diğer ticaretler.

Milis Pro ise demir çelik üretimi için dünyanın ticaret merkezi haline geldi.
1884'te ise Almanya, Fransa, İngiltere, ABD gibi Batı'nın öncü ülkeleri, insanlık tarihinin en yüz kızartıcı suçunu Berlin'de tarihi Berlin konferans olarak geçecek bir toplantı da gerçekleştirdi ve bu ülkeler aralarında Afrika'yı paylaştı. İngilizler sadece Güney Afrika'da bile Boğaz adı verilen insanları elmasları ve diğer hammaddeleri için çoğu kadın ve çocuklardan oluşan toplama kamplarında aç bırakarak yok ettiler. Afrika'da gittikleri bazı diğer yerlerde ise kimi zaman o bölge'lerin yerlerini tamamen yok ettiler 1914'te Birinci Dünya Harbi patlak verdiğinde dönemin icatları ve uçak gibi yeni buluşlar tarihte ilk kez kullanıldı ve İngilizler milyonlarca kayıp vererek İtilaf Devletleri ile beraber galip çıktı. 1921 yılında Osmanlı İmparatorluğu'ndan da aldığı topraklarda gücünün zirvesindeyken artık Hindistan, Kuzey Amerika, Ortadoğu, Avustralya'da Afrika dahil 36.6 milyon kilometrekarelik bir alana 458 milyon kişilik bir n kısa hükmetti. Alan ve nüfus bakımından dünyanın dörtte biri Britanya İmparatorluğu'nun egemenliği altında yaşıyordu. Ama gerçek şu ki bu toprakları daha fazla ellerinde tutamazlardı.

1947 yılında Hindistan ve Pakistan bağımsız ülkeler haline geldiler. 1948'e gelindiğinde İngilizler Filistin'den geri çekildi. Bunu 20 yüzyıl boyunca sayısız ülkeler izledi ve 1997 yılında 10 korku için hakimiyetine dönmesi Birleşik Krallığın sömürgesi olduğunun en son parçası olarak görülebilir. Günümüzde ise Birleşik Krallık İngiliz Milletler Topluluğu çatısı altında geri topladığı 52 adet eski sömürgesi ile ekonomik ve siyasi işbirliği yaparak bu ülkeleri artık daha modern bir yolla yönetmektedir ve sürmektedir. Bu bölgelerin hepsinde İngilizce, konuşulmakta ve Hıristiyanlık inancı iyi kötü yayılmıştır. Kenya'nın kurucu Devlet Başkanı Jomo Kenyatta, Batılı ülkelerin Afrika'ya gelişini şöyle özetledi: Misyonerler Afrika'ya geldiğinde bizim toprak paramız, onların incilleri vardı. Gözlerimizi kapattık, dua ettik. Açtığınızda onların toprakları bizim incilerimiz vardı.

İngiltere 2008 yılında küçük bir ekonomik kriz yaşadı ama hızlı toparlandığı bir NATO üyesi eskisi gibi süper gücü olmasa da dünyada hala önemli bir söz sahibi.
Kullandıkları para birimi olan bir paund'unun karşılığı bugün yaklaşık 11,44 Türk Lirası, 2016 yılında yaptıkları bir referandumda halkın yüzde 51.9'u. Avrupa Birliği'nden olarak ayrılmak istedi. Dünyanın hızla küreselleşmesi ile bugün İngiltere nüfusu karışık bir sosyal dokuya sahip. Elimden geldiğince İngilizler hakkında bulabildiğim herşeyi tarafsız bir üslupla size aktarmaya çalıştım.

Konuyla alakalı video;

Eline sağlık
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst