Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

En Çok Tercih Edilen Kod Editörleri

Katılım
30 Mart 2021
Mesajlar
1,239
Tepkime puanı
10,599
Konum
Ubuntu
İlgi Alanlarınız
Klavye ve fare
Cinsiyet
  1. Erkek
Kod Editörü Nedir?

Neden not defteri kullanmak yerine kod editörü kullanıldığını biliyormusunuz ? Çünkü kod editörü sayesinde yeni başlayan yazılımcılar veya teker teker kod yazmakla uğraşmak istemeyenler için kolaylık sağlıyor. En basit örneği Sublime Text Kod Editörü‘nde “html” yazıp “tab” tuşuna basarsak tüm body head gibi etiketleri uzun uzun yazmadan kendliğinden açılıyor. Ve bu kolaylıklar çoğu kod editörüne göre değişiklik gösterebiliyor. Şimdi ise yazarımızın tercihi olan “En İyi Kod Editörleri ” kısmına gelelim.


MİCROSOFT VİSUAL STUDİO

Visual Studio, Microsoft’un geliştirmiş olduğu özellikle Windows platformlara için yazılım geliştirmenizi kolaylaştırma adına oluşturulmuş bir yazılımdır. Birçok programlama dili ilede uyumlu çalışmaktadır. Visual Studio’nun ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır Visual Studio Comunity ücretsiz olarak edinilebilirken Visual Studio Enterprise sürümü için lisans satın alınması gerekmektedir.

Desteklenen Diller: Toplu, C ++, Clojure, CoffeeScript, DockerFile, İksir, F #, Git, Pug şablon dili, Java, Gidon, Ini, Lua, Makefile, Objective-C, Perl, PowerShell, Python, R, Razor, Ruby, Rust , SQL, Visual Basic, XML

ATOM

Atom, açık kaynaklı bir çapraz platform IDE’sidir. Web teknolojileri kullanılarak oluşturulan bir masaüstü uygulamasıdır. GitHub tarafından oluşturulan Electron adlı bir programlama dili ile geliştirilmiştir.

Desteklenen Diller: HTML, CSS, Daha Az, Sass, GitHub Aromalı Markdown, C / C ++, C #, Git, Java, Objective-C, JavaScript, JSON, CoffeeScript, Python, PHP, Ruby, Raylarda Ruby, kabuk komut dosyası, Clojure, Perl, Git, Marka, Özellik Listesi (Apple), TOML, XML, YAML, Bıyık, Julia & SQL

NOTEPAD++

NotePad++, adından da anlaşılacağı gibi düzenleme konusunda gelişmiş özelliklere sahip bir programdır. Bu program sayesinde web sayfalarını kolaylıkla oluşturabiliriz. Not defteri ile açtığımız bir HTML sayfasının içindeki <div> tagleri normal yazıdan ayrılamazken , notepad++ aracımızda farklı bir renk alarak diğer kod ve metinlerden ayrılması daha kolaydır. Açık bırakılan, kapatılması unutulan tagleri de daha kolay buluyor. Yazılan kodları Ctrl+Space tuşu ile uygun şekilde program tamamlıyor. Sayfanın satırlarını numaralandırarak sayfanın kaç satırdan oluştuğunu görebiliyoruz. Programda FTP bağlantısı bulunmaktadır. Bu sayede notepad++ ile php, css gibi sayfaları düzenleyip sunucunuza atabilirsiniz.

Desteklenen Diller: Ada, asp, Montaj, AutoIt, Toplu, C, C ++, C #, Caml, Cmake, COBOL, CoffeeScript, CSS, D, Diff, Flash ActionScript, Fortran, Gui4CLI, Haskell, HTML, INNO, Java, JavaScript, JSP, KiXtart, LISP, Lua, Makefile, Matlab, MS-DOS, INI dosyası, NSIS, Normal Metin Dosyası, Objective-C, Pascal, Perl, PHP, PostScript, PowerShell, Özellikler, Python, R, Kaynak dosyası, Ruby, Kabuk, Şema, Smalltalk, SQL, TCL, TeX, Visual Basic, VHDL, Verilog, XML, YAML
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst