Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Güçlü bir şifre nasıl oluşturulur ?

KocaReis

Developer
Katılım
26 Ağustos 1971
Mesajlar
837
Tepkime puanı
2,697
Gizli metni görüntülemek için ileti dizisinde yanıt vermelisiniz.

Güçlü bir şifre nasıl oluşturulur ? konusunu sizler için araştırıyoruz. İster banka bilgilerimiz, ister özel mesajlarımız veya kişisel hayatlarımızla ilgili özel bilgiler olsun, hepimizin çevrimiçi hesaplarımızda güvende tutmak istediğimiz çok sayıda hassas veriye sahibiz. Ancak ne yazık ki, siber suçlular hesapları ele geçirmek için giderek daha karmaşık yöntemler geliştiriyorlar.

Peki, çevrimiçi verilerinizi korumak ve hesaplarınızı daha güvenli hale getirmek için ne yapabilirsiniz? Aslında, gerçekten güçlü bir şifre oluşturmak işi yapmalı. Ancak hepimizin bildiği gibi, kimsenin tahmin edemeyeceği bir şifre seçmek ile sizin için hatırlaması kolay bir şifre seçmek arasında ince bir çizgi vardır.

Neyse ki, benzersiz bir şifre oluşturma aracı kullanmak gibi güçlü şifreler oluşturmanın birçok yolu ve fikri vardır . Burada, çevrimiçi hesaplarınız için güvenli parolalar seçmek ve ayarlamak için ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı inceleyeceğiz. Ayrıca, şifrelerinizi güvende tutmak için en sevdiğimiz yöntemlerden bazılarını ve “Unutulan şifre” bağlantısını bir daha asla tıklamanıza gerek kalmamasını sağlamanın yollarını paylaşacağız.

Bu nedenle, Güçlü bir şifre nasıl oluşturulur ? hakkında bilmeniz gereken her şeyi okuyun.

Güçlü parola nedir?

Güçlü bir parola, brute force atak kullanarak tahmin edemeyeceğiniz veya kıramayacağınız bir paroladır . Bilgisayar korsanları, doğru şifreyi bulmak için çeşitli harf, sayı ve simge kombinasyonlarını denemek için bilgisayarları kullanır. Modern bilgisayarlar, yalnızca birkaç dakika içinde yalnızca harf ve rakamlardan oluşan kısa parolaları kırabilir.
Bu nedenle, güçlü parolalar büyük ve küçük harflerin, sayıların ve noktalama işaretleri gibi özel sembollerin bir kombinasyonundan oluşur. En az 12 karakter uzunluğunda olmalılar , ancak daha da uzun bir karakter seçmenizi öneririz.
Çevrimiçi bir hesap oluştururken, genellikle sayıları veya belirli sayıda karakteri eklemenizi hatırlatan istemler olacaktır. Hatta bazıları tahmin edilmesi kolay olan bir kelime veya sayı kombinasyonu olan “zayıf şifre” belirlemenizi bile engelleyebilir.
Ancak, güçlü bir şifre belirlemeniz hatırlatılmasa bile, yeni bir çevrimiçi hesap oluşturduğunuzda veya mevcut herhangi bir hesabın şifresini değiştirdiğinizde bunu yapmanız gerçekten önemlidir.

Uzun parola güçlü bir paroladır

Parola güvenliği söz konusu olduğunda, uzunluk gerçekten önemlidir. En az 12 karakter uzunluğunda , yapabiliyorsanız daha da uzun bir şifre seçmenizi öneririz.
Bir paroladaki her ek sembol, olası kombinasyonların sayısını üssel olarak artırır. Bu, genel ifadeler kullanmadığınızı varsayarak, belirli bir uzunluktaki parolaları esasen izlenemez hale getirir.

Güçlü bir şifre açık değil

İyi bir parola, bir başkasının tahmin etmesi veya kırması gerçekten zor bir şey olmalıdır, bu nedenle “parola” veya “12345” gibi gerçekten genel bir şeye gitmeyin . Son iki seçenek hala dünyadaki en popüler seçenekler arasında ve aynı zamanda en az kullanışlı olanları arasında.

İyi şifreler akılda kalıcı klavye yolları içeremez

Bilgisayar korsanlarının bunları kırması muhtemel olduğundan, “qwerty” gibi sıralı klavye yolları kullanmayın . İyi bir şifre düşünmek için hiç çaba harcamadıysanız, bilgisayar korsanlarının şifreyi kırmak için fazla çaba sarf etmeleri gerekmeyecek.

Parola gücü kişisel değil

Takma ad, doğum tarihiniz veya evcil hayvanınızın adı gibi kişisel hiçbir şey kullanmamanız gerçekten önemlidir . Bu, bir bilgisayar korsanı için sosyal medyanıza bakarak, çevrimiçi iş profilinizi bularak ve hatta başka biriyle yaptığınız bir sohbeti dinleyerek öğrenmesi gerçekten kolay olan bilgilerdir.

İyi bir şifre benzersiz olmalıdır

Güçlü bir şifre oluşturduğunuzda, bu şifreyi tüm çevrimiçi hesaplarınız için kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak bunu yaparsanız, sizi birden çok saldırıya karşı daha savunmasız bırakır .
Sonuçta, bir bilgisayar korsanı şifrenizi bulmayı başarırsa, o şifreyi kullandığınız her hesapta oturum açabilir, bu hesaplar e-postalarınız, sosyal medya ve iş hesaplarınız olabilir.
Birçok insan her şey için aynı parolayı kullanır çünkü hatırlaması daha kolaydır. Ancak endişelenmeyin, çünkü birden fazla parolayı biraz daha aşağıda yönetmenize yardımcı olacak pek çok ipucu ve püf noktamız var.

Geçmiş şifrelerden kaçının

Parolalarınızı , özellikle daha önce saldırıya uğramışlarsa, geri dönüştürmediğinizden emin olmanız da gerçekten önemlidir . Bu açık görünebilir, ancak bir kez bir şifre kullandıktan sonra tekrar kullanmamalısınız. Yıllardır kullanmamış olsanız bile, en iyisi yeni bir tane bulmaktır. Özellikle geçmişte bir parolanın ele geçirilmesiyle ilgili sorun yaşadıysanız.

Şifrelerde kullanabileceğiniz semboller

Şifrelerinizde özel karakterler kullanmak onları ekstra güvenli hale getirmenin gerçekten iyi bir yolu olsa da, tüm çevrimiçi hesaplar istediğiniz herhangi bir sembolü kullanmanıza izin vermez. Ancak çoğu, aşağıdakileri kullanmanıza izin verecektir:

İyi şifre örnekleri

Özetlemek gerekirse, bir şifre en az 12 karakter uzunluğunda (ideal olarak, hatta 15 karakter) olmalı ve büyük ve küçük harfler, sayılar ve noktalama gibi özel karakterlerden oluşan görünüşte rastgele bir koleksiyondan oluşmalıdır.
Bunu göz önünde bulundurarak, işte güçlü şifrelerin bazı iyi örnekleri:
  • X5j13 $ # eCM1cG @ Kdc
  • % j8kr ^ Zfpr! Kf # ZjnGb $
  • PkxgbEM% @ hdBnub4T
  • vUUN7E @ ! 2v5TtJSyZ

İyi bir şifre oluşturmak için fikirler

Neyse ki, çevrimiçi hesaplarınızın her biri için benzersiz ve güçlü parolalar oluşturmak için yapabileceğiniz pek çok şey var. Benzersiz ve neredeyse imkansız şifreleri oluşturan hazır bir şifre oluşturma aracımız var. Alternatif olarak, iyi bir şifrenin nasıl oluşturulacağına ilişkin en önemli ipuçlarımızı ve fikirlerimizi takip etmelisiniz:

Bir şifre üreticisi kullanın

Kendi güçlü parolalarınızı bulmak için zamanınız yoksa, bir parola oluşturucu, benzersiz ve güçlü bir parola almanın gerçekten hızlı ve kolay bir yoludur .
Güçlü bir şifre nasıl oluşturulur ? hakkında size vereceğimiz bilgiler bu kadar umarım bu yazımız sizlere faydalı olmuştur.
 

Can

La Turquie Kémaliste
Admin
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
2,042
Tepkime puanı
6,814
Konum
Türkiye
İlgi Alanlarınız
ham radio
Cinsiyet
  1. Erkek
eline emeğine sağlık reis
 

ThePecter

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Nisan 2021
Mesajlar
22
Tepkime puanı
31
İlgi Alanlarınız
HACKTIVIST
Cinsiyet
  1. Erkek
bakalım
 
  • Beğen
Tepkiler: Can

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst