Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Hackerlık

Turanbirliği4

Kayıtlı Üye
İlgi Alanlarınız
Siber Güvenlik
Selam aleyküm beyler hayırlı sabahlar bir sorum olacaktı hackerlık için kali linux öneriliyor fakat kaliye hemen başlanmaması gerektiğini söyleyenler var birkaç tane yazılım dili öğrenmemin gerektiğini söylüyorlar ben anlamadım arasında nasıl bir bağ var ve yazılım dili bilmeden kalide birşeyler yapamazmıyım?

elliot

Uzman Üye
İlgi Alanlarınız
Network Pentesting
elbette yapabilirsin ama python gibi diller işlerini kolaylaştırır. ben kendi fikrimi sunarsam yazılım dili öğrenmekte fayda var. (yanlış bir şey söylediysem affola)

Turanbirliği4

Kayıtlı Üye
İlgi Alanlarınız
Siber Güvenlik
Ne gibi kolaylaştırıyor mesela yazılım dili bilmek

elliot

Uzman Üye
İlgi Alanlarınız
Network Pentesting
aslında şöyle; python dili bilirsen, kendi toollarını yazabilirsin, sızma testleri yapabilirsin ve bu da sana artıdan katkı sağlar. :>

elliot

Uzman Üye
İlgi Alanlarınız
Network Pentesting
Selam aleyküm beyler hayırlı sabahlar bir sorum olacaktı hackerlık için kali linux öneriliyor fakat kaliye hemen başlanmaması gerektiğini söyleyenler var birkaç tane yazılım dili öğrenmemin gerektiğini söylüyorlar ben anlamadım arasında nasıl bir bağ var ve yazılım dili bilmeden kalide birşeyler yapamazmıyım?
dostum aslında sen kendince değerlendir bunu hangisi sana daha yatkın :>

İlgi Alanlarınız
Klavye ve fare
Ne gibi kolaylaştırıyor mesela yazılım dili bilmek
Hacker Olacagına Developer Ol daha iyi dil öğrenmek lazım onun içinde developer olup backgroundu sağlam çözersen çok iyi iş yaparsın hatta kariyer bile bence...

Turanbirliği4

Kayıtlı Üye
İlgi Alanlarınız
Siber Güvenlik
Şuan ingilizce hazırlık okuyorum 6 aydır orta seviyedeyim. Benim merakım hackerlığa özellikle de Osınt alanına fakat yeni olduğum için henüz bir yol haritası çizemedim kendime bir iki udemy ve btk akademiden python dersleri izledim ama çok sabır gerektirdiğini gördüm :D

KocaReis

Developer
Şöyle düşün.

Birinde hazır yazılmış toollar ile hareket ediyorsun.

Diğerinde belki kendi yazdığın, müdahale edebildiğin toolllar ile hareket ediyorsun.

Düşünelim, hangisi daha mantıklı? Elbette dil bilmeden deface yapabilirsin. Bu sadece bir tavsiye.

Aşağıda bırakacağım sayfalar, Hacktivizm Akademi altında daha önce başarılı işler yapan @RootAyyıldız ın hazırlamış olduğu video serileri var. İlgini çekerse göz atabilirsin.

Sıfırdan Defacer Olmak:

SQL Injection:

Programlama Dersleri:

elliot

Uzman Üye
İlgi Alanlarınız
Network Pentesting
Şöyle düşün.

Diğerinde belki kendi yazdığın, müdahale edebildiğin toolllar ile hareket ediyorsun.

Düşünelim, hangisi daha mantıklı? Elbette dil bilmeden deface yapabilirsin. Bu sadece bir tavsiye.

Aşağıda bırakacağım sayfalar, Hacktivizm Akademi altında daha önce başarılı işler yapan @RootAyyıldız ın hazırlamış olduğu video serileri var. İlgini çekerse göz atabilirsin.

Sıfırdan Defacer Olmak:

SQL Injection:

Programlama Dersleri:
çok iyi açıklamışsın dostum :>

Turanbirliği4

Kayıtlı Üye
İlgi Alanlarınız
Siber Güvenlik
Şöyle düşün.

Sıfırdan Defacer Olmak:

SQL Injection:

Programlama Dersleri:
Öncelikle çok teşekkürler, kendi toollarını yazabilecek seviyeye gelmek için neyi önerirsiniz ve ne kadar zaman alır bu iş ?

N

Nefret Noyan

Güzel düşünülmüş bi soru hack ve yazılım şu şekilde bağlantılıdır sen bir sistemin nasıl çalıştığını bilmezsen o sistemi hackleyemezsin örneğin bir web sitesi hack yaparken sadece shell sokup dump yapıp geçmiyoruz illaha ana sayfa yada başka bir yere kod adımızı yazıp mirror alıyoruz peki sen o adını yazacağın kodu bilmez isen yazabilir misin ? en basit örneği budur

yazılım dili bilmeden kali linuxde yapacağın şeyler başkalarının tooluna bağlı olmaktır

sana tavsiyem web için html yada php öğren kodlama için ruby yada python serisini öğren ki bunlar sana tool yapımında acayip yardımcı olucak ve asla pes etme webci olucaksan 1 ay bile sürebilir bir siteye index basman sen sadece denemekten vazgeçme bu işler hata yaparak bazen de hiç bir şey yapamayacağını bile bile denemekten geçer

hack hayatında başarılar dilerim

Turanbirliği4

Kayıtlı Üye
İlgi Alanlarınız
Siber Güvenlik
Güzel düşünülmüş bi soru hack ve yazılım şu şekilde bağlantılıdır sen bir sistemin nasıl çalıştığını bilmezsen o sistemi hackleyemezsin örneğin bir web sitesi hack yaparken sadece shell sokup dump yapıp geçmiyoruz illaha ana sayfa yada başka bir yere kod adımızı yazıp mirror alıyoruz peki sen o adını yazacağın kodu bilmez isen yazabilir misin ? en basit örneği budur

yazılım dili bilmeden kali linuxde yapacağın şeyler başkalarının tooluna bağlı olmaktır

sana tavsiyem web için html yada php öğren kodlama için ruby yada python serisini öğren ki bunlar sana tool yapımında acayip yardımcı olucak ve asla pes etme webci olucaksan 1 ay bile sürebilir bir siteye index basman sen sadece denemekten vazgeçme bu işler hata yaparak bazen de hiç bir şey yapamayacağını bile bile denemekten geçer

hack hayatında başarılar dilerim
Çok aydınlatıcı oldu teşekkür ederim, peki Osint ve Socmint alanı hakkında bilginiz var mı neler önerirsiniz benim daha çok ilgilendiğim alanlar bunlar web sitesindense

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram