Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

İstihbarat dersleri psikolojik baskı

N

Nefret Noyan

Merhaba sevgili dostlar çok uzun bi aradan sonra geri geldim lafı uzatmadan başlayalım ;

Bugün üzerinde uygulanıyor olabilecek yada gelecekte karşı karşıya kalabileceğin bazı psikolojik baskı tekniklerinden örnekler vermek istiyorum. Her zaman dediğim gibi seni ancak bilmediğin yumruklar devirebilir ama geldiğini gördüğün her tür saldırıya karşı önlem alabilirsin.

1 ) Öncelikle üzerinde psikolojik olarak baskı kurmaya çalışan insanlardan acıma falan bekleme. Yaptıklarında da bir mantık filan arama. Neden benim üzerime geliyorlar gibi saçma sorular seni sadece daha zayıflatır. Bu tür şeytanlar başka insanların acılarından beslenir. Sen ne kadar acı ve sıkıntı çekersen o oranda zevk alırlar. Öncelikle böyle bir saldırıyı mantığınla çözmek için zaman kaybetme. Zaten sen baskı görmen için bir sebep aradıkça kendi kendini de suçlamaya başlarsın, bu da tam saldırgan manyağın istediği şeydir. Çünkü kendini suçladıkça acın daha da artar ve acın arttıkça o pisliklere daha fazla zevk verirsin.

2) Sana saldıranlar genelde sosyopat, narsist, kronik yalancı ve psikolojik vampir diyebileceğimiz tipte insanlardır. Bu tiplerin davranış şekilleri psikoloji bilimi tarafından sınıflandırılmıştır böylece yaptıklarını iyi analiz edersen onları hemen fark edebilirsin.

3) Psikolojik saldırganın ilk amacı senin irade gücünü ve direncini kırmaktır. Çünkü direncin kırılıp kendini zayıf hissetikçe ona teslim olma ihtimalin artar. Sen teslim olma sinyalleri verdikçe üzerindeki baskı daha da artar çünkü saldırganın temel amacı seni zihinsel olarak teslim almaktır. Zihnini bir kere ona teslim edersen tüm bedenin,malın,mülkün de onun olur zaten.

4) İkinci saldırı alanı kendine güvenindir. Geçmişteki başarıların ve gelecekte yapmak istediğin her şey saldırgan tarafından hedef alınır. Bunun için açık veya örtülü eleştiri silahını kullanırlar. Eleştirilerin dozu giderek artar, kendini tamamen başarısız ve beceriksiz hissetmen istenir. Bir süre sonra bu hayatta hiç bir şey beceremediğini ve beceremeyeceğini düşündüğün anda,saldırgan seni koruyabileceğini ama bunun için ona bağımlı olman gerektiği telkinini yapmaya başlar. Bir kere ona biat edersen işin biter.

5) Saldırgan önce irade gücünü sonrasında kendine güvenini yok ettikten sonra seni kendine biat ettirir. Ama iş burada bitmez. Seni daha da köleleştirmesi lazımdır. Sen ona sarılmak ve tamamen teslim olmak istesen bile seni itmeye başlar. İlgilenmez hatta konuşmaz bile. Tüm irade gücün ve kendine güvenin yok edildiği için artık o saldırganın ilgisi ve korumasına muhtaçsındır. İşte ona en ihtiyacın olduğunu düşündüğün anda seni iterek daha da ezip bağımlı hale getirir.

6) Tüm bunları yaptıktan sonra iş senin toplum içindeki yerini sarsmaktır. Seni sürekli yanlış bilgilerle yanıltır, tüm dünyanın sana düşman olduğunu ve ondan başka kimseye güvenemeyeceğini söyler. Etrafındaki insanların en masum hareketlerini bile düşmanlık göstergesi olarak sana sunar. Örneğin doğum gününde bir arkadaşın sana kitap aldı diyelim. Normalde çok sevineceğin bu durumu bile senin farklı yorumlamanı sağlar. "Sana bula bula üç kuruşluk kitap mı almış" veya "Bu kitabın ismi bile seni aşağılamak için özel olarak seçilmiş" gibisinden yalanlarla kafanı bulandırır. Böylece onun dışındaki herkesi düşman görmeni sağlar.

7) Bu kadar baskı altında isyan eder ve haklı olarak yaptıklarından dolayı onu suçlarsan sana hemen "hayal gördüğünü" "psikolojinin bozuk olduğunu" ve "hayatta onu seven tek kişiyi bile suçlayacak kadar nefret dolu olduğunu" söyler. Böylece kendini savunmak istediğin zaman bile suçluluk duygusu yaşamaya başlarsın.

8) Psikolojik saldırganlar bu kadar yaptıkları kötülüklerden sonra bile kendilerini kesinlikle "kötü bir insan" olarak görmezler çünkü narsist yapıları onları körleştirmiştir. Örneğin sana hakaret eder ama "görüyor musun beni delirtip yaptırdığın işleri" der. Yani sana hakaret etmesine bile sebep gene olan sensindir.

9) Eğer eğitim durumları senden yüksekse sana sürekli "ben senden eğitimliyim cahil cahil konuşma, ne diyorsam doğrudur" şeklinde yaklaşır.Eğer eğitim durumu senden aşağıdaysa "sen sadece okuldan kitaptan anlarsın,hayatı bilmezsin ve hayatında ben olmasam mahvolursun" şeklinde yaklaşır. Kısacası her durumda amaç seni ezmek ve güvensizleştirmektir.

10 ) Saldırgan psikopat, zihninin içindekileri okuyabildiğine seni inandırmak ister. Kendisinde müthiş gözlem yetenekleri veya olağanüstü bir gücün olduğuna dair seni kandırır. Ona karşı koymayı aklından bile geçirsen hemen anlayacağını ve seni cezalandıracağını ima eder. En masum hareketini bile "hadi ordan ben senin ciğerini bilirim, sen aslında bana zarar vermek istiyorsun" gibisinden yeniden yorumlar ve kafanın içindeki düşüncelerden bile şüphelenmeni sağlar.

Evet sevgili dostum, seni psikolojik baskı altına almak isteyen manyakların kullandığı tekniklerden bir kısmını paylaştım.

Eğer hayatında seni baskılayan bu tür bir insan bulunuyorsa ve sana anlattıklarım çok tanıdık gelmişse kim olursa olsun ve bedeli ne olursa olsun bu insandan kaçabileceğin kadar kaç.

Güvendiğin dostlarından (eğer hala kalmışlarsa) yardım iste.

Gerekirse yasal süreçler konusunda bilgi edin.

Kim olduğunu hatırla. Kendini çok başarılı ve güvenli hissetiğin geçmiş anılarını gözünde canlandır ve onlardan güç al.

Çok daha önemlisi sadece Allaha inan ve güven.

Her şeyin onun kontrolü altında olduğunu, bu tür şeytanların aslında gerçek bir güçleri olmadığını bil.

Psikolojik numaralarını eğer aklını kullanırsan ve Allaha güvenirsen boşa çıkarabilirsin.

Bu tiplerin büyük kısmının da korkak olduğunu unutma.

Eğer onların oyununu oynamazsan, sakin kalabilirsen ve tüm hamlelerini cesaretle karşılarsan bir süre sonra sana artık acı çektiremediklerini fark edip kendilerine beslenebilecekleri daha kolay başka bir kurban arayacaklardır.

İnan ve aklını kullan.

Sevgilerimle
NEFRET NOYAN - İstihbarat Alma Ve Karşı Koyma Uzmanı
 

Oğuz

Elmas
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
346
Tepkime puanı
476
Konum
Çanakkale / Türkiye
İlgi Alanlarınız
Teknoloji, Kişisel Blog ve daha niceleri.
Cinsiyet
  1. Erkek
manitaya yaptım aynısını evde artık korkudan bıçakla gezio
 
Katılım
30 Mart 2021
Mesajlar
1,239
Tepkime puanı
10,426
Konum
Ubuntu
İlgi Alanlarınız
Klavye ve fare
Cinsiyet
  1. Erkek
Hoşgeldin eline sağlım :D
 

KocaReis

Developer
Katılım
26 Ağustos 1971
Mesajlar
837
Tepkime puanı
2,678
Psikolojik Savaşçı olarak sagoyu bir seni ikiye yazarım Noyan
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst