Güvenli Ticaret

Hacktivizm içerisinde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz tüm ticaretlerde, dikkat ve önlem sahibi olun.

Daha Fazlası

Sorunum Var

Forum içerisinde yaşadığınız tüm sorunlar için sohbet alanını ya da sayfanın altında belirtilen Telegram kanalımızı kullanın.

Daha Fazlası

Doğru Türkçe ve Kurallar

Türkçemizi her bakımdan doğru kullanın ve forum kurallarına uygun paylaşımlar yapmaya özen gösterin.

Daha Fazlası

NameServer (NS) Nedir?

Can

La Turquie Kémaliste
Admin
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
2,053
Tepkime puanı
6,926
Konum
Türkiye
İlgi Alanlarınız
ham radio
Cinsiyet
  1. Erkek
300x210.png
NameServer (NS) adından da anlaşılacağı üzere alan adlarının sorgulanmasında kullanılan isim sunucularına verilen isimdir. Daha detaylı bir şekilde açıklamak gerekirse, NameServer, site sunucularına bağlanmamızı sağlayan IP adreslerinin sahip olunan alan adlarıyla bağdaştırılmasını sağlar. Bu sayede web sitelerine erişebilmek için uzun IP adresleri (Örn: 216.3.128.12) yerine alan adlarını yazarız. NameServer sorgulaması yapabilmeniz için aynı zamanda alan adınız için mail sunucusu veya hosting sunucusu gibi sunucuların DNS işlemlerinin tanımlanmasını sağlar.

NameServer Nasıl Çalışıyor? DNS Yönlendirme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Yani bilgisayar bizi hangi siteye yönlendireceğine nasıl karar veriyor? Sonuçta bir çok Hosting‘in altında pekçok web sayfası bulunuyor. Şimdi bilgisayarların web sitelerimize domain adı ile nasıl yönlendirildiğinden adım adım kısaca bahsedelim.

· Bilgisayarınız ilk olarak www.siteadi.com yazdığınızı tanımlıyor ardından DNS adresini kullanarak bu sitenin public name server bilgisine erişiyor.

· Bilgisayarlar NameServerlarımızdan bağlanacağınız www.siteadi.com adresi için oluşturulmuş A kaydı bilgisini talep ediyor.

· Public name serverlar ise bu isteğe IP adresi ile karşılık veriyor ve IP adresimizi gönderiyor. Daha sonra bilgisayarımız bu IP adresine erişim için talep yolluyor.

· Web server hostumuz, erişim istenen Hosting adresinin web sayfasını tarayıcımıza (browserınıza) gönderiyor.
 

anonymous

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Aralık 2020
Mesajlar
67
Tepkime puanı
104
İlgi Alanlarınız
pentest
Cinsiyet
  1. Erkek
eline saglik bi ara microsoft.com.tr domainin ns degistirmisti turk hackerlar
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst