Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Python ile random mac oluşturucu

Tepegöz

Elmas
Katılım
21 Mayıs 2021
Mesajlar
418
Tepkime puanı
2,031
Konum
İnternet
İlgi Alanlarınız
Siber Güvenlik
Cinsiyet
 1. Erkek
Merhabalar
Bu konuda sizlere python dili ile random mac oluşturucu yapımını göstereceğim.

Bu kodları belki mac changer yazarsanız falan random mac oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Kodlar aşağıda her kodu yorum satırı ile belirttim.


Python:
import random # Random modülünü dosyaya ekledik.

liste = [1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,"A","B","C","D","E","F"] # İçinde hafler sayılar vs. olan bir liste oluşturdukki macleri oluşturabilelim.

mac = [] # Eklenecek değerleri kaydeceğimiz bir liste oluşturduk.

for i in range(6): # 6lık işlem yapan bir for döngüsü oluşturduk.
  a = random.choice(liste) # Random modülünün choice fonksiyonu ile listenin içinde rastgele değer seçip a değişkenine atıyoruz.
  b = random.choice(liste) # Random modülünün choice fonksiyonu ile listenin içinde rastgele değer seçip b değişkenine atıyoruz.
  c = str(a) + str(b) # Bu değişkende seçilen değerlerin toplanmasını sağlıyoruz.
  mac.append(c) # c değişkenini listeye ekliyoruz

mac_adress = mac[0] + ":" + mac[1] + ":" + mac[2] + ":" + mac[3] + ":" + mac[4] + ":" + mac[5] # macleri yazdıracağımız formatı oluşturcak değişkeni yazıyoruz.

print(mac_adress) # mac_adress değişkenini yazdırıyoruz.

Kısaca özet geçersem choice fonksiyonu ile listenin içinden herhangi bir tane 2 değer seçiyoruz sonra bunu birleştiriyoruz örneğin A2 olsun sonra bunu mac listesine ekliyoruz ve döngü başa dönüyor 6 defa bu işlemi tekrarladıktan sonra alt tarafta mac'i yazacağımız formatı yazıp print ile yazdırıyoruz.

Sorunuz varsa yazınız..

Saygılarımla.
 

RedEnergy

Altın Üye
Katılım
31 Mart 2021
Mesajlar
647
Tepkime puanı
1,159
İlgi Alanlarınız
Sosyal medya uzmanlığı,Webtasarım
Cinsiyet
 1. Erkek
Eline sağlık
 
Katılım
30 Mart 2021
Mesajlar
1,239
Tepkime puanı
10,599
Konum
Ubuntu
İlgi Alanlarınız
Klavye ve fare
Cinsiyet
 1. Erkek
Hoşgeldin Dostum Umarım Kalıcı Olursun , Eline Sağlıq ;) Hide Ekle Konulara : )
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst