Kullanıcıların Dikkatine!

Konularda yapılan kısaltmalı ve geçiştirilmiş mesajlar (adsadas, haha, sjsksjsdjks, asdsd, nokta, random, sayı vb.) yasaklanma sebebidir. Mağduriyet yaşanmaması için bu duruma dikkat etmelisiniz.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası

Sanal Dilencilik

Scoulfly

Uzman Üye
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
193
Tepkime puanı
595
İlgi Alanlarınız
Grafik Tasarım
Cinsiyet
  1. Erkek
Sanal Dilencilik nedir?​

Bir kimsenin kişisel amaçları için sosyal medya/yayın yapılan platformlardan toplum ahlakına dokunarak,acıma duygusuna değinerek,insanların duygusunu sömürerek,kendisine maddi destek çıkmasını sağlayan,bu işten maddi gelir sağlayan kişi/kişiler.


Sanal Dilencilik nasıl başladı? Nereden çıktı?

Dilencilik, insanlığın varoluşundan beri süre gelen bir şey.Kimi dönemlerde artış göstermiş kimi dönemlerde ise tam dersi azalmaya yönelmiştir.
Ancak dilencilik toplumda her zaman vardır,hiç bir zaman toplumdan uzaklaşmamıştır.Günümüz de yaygınlaşan genelde yayın platformlarında ortaya çıkan "Sanal Dilencilik" olayı gerçekten şuan ki dönemlerde yayıncıların canını sıkan ve artarak giden bir dilencilik yan dalı olarakta kabul edilebilir.
Sanal Dilenci ve Teknoloji uyumu


Dilenciler de artık teknolojiye uyum sağladı.Artık pek çok dilenen kişi sanal alemde de dilencilik yapmaya başladı.
Dilencilerin mekanı nasıl Camiler ve işlek caddeler ise sanal dilencilerin ise en büyük dilenme noktaları sosyal medya platformları ve yayın yapılan platformlardır.Evet size belki ilginç gelebilir fakat sanal dilencilik için açılmış internet siteleride günümüz de mevcut.
Sanal Dilenci ve Sosyal Medya arasında ilişkisi


Normal dilencilerden farklı olarak sanal alemde yapılan dilencilik daha avantajlı ve daha kazançlı diyebiliriz.
Çok sayıda genç,IBAN numarasını gözüne kestirdiği ünlü,iş insanı,hayırsevere özel mesaj olarak sosyal medyadan iletişime geçiyor.
Özellikle ünlüler sorgusuz sualsiz çoğu IBAN numarasına belli bir miktar para atıyor.Bu, bir de bir kaç haber sitesine haber oldu mu devamı geliyor.


Peki ya nasıl önlem alacağız?


İlk olarak sizle iletişime geçen/toplumsal bir ahlaki değerle sizi etkileyen kişilere inanmamak ilk kuralımız.
Size gelen her destek mesajına veya atılan İBAN numarasına para göndermemek.
Devletin veya kendini kanıtlamış bir kurum/kuruluşun yaptığı destek bildirimlerine açık olmanız.
Toplumsal olayları yakından takip etmeniz ve ortak bir proje adına destek çıkmanız.​
 

Can

La Turquie Kémaliste
Admin
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
2,048
Tepkime puanı
6,890
Konum
Türkiye
İlgi Alanlarınız
ham radio
Cinsiyet
  1. Erkek
elinize sağlık
 

Jon Snow

Altın Üye
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
92
Tepkime puanı
609
İlgi Alanlarınız
yokki
Cinsiyet
  1. Erkek
Ellerine sağlık bi ara tgde bioya iban yazanlar vardı :ROFLMAO:
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hack Forum
Hacktivizm, 2020 yılında kurulmuş bir siber güvenlik forum sitesidir aynı zamanda hack forumu,hack sitesi,hack forum ve Türk hack forumudur. Hack forum aramalarında ilk sayfada olan bu hack forum sitesi gün geçtikçe gelişmektedir. Hack Forum kelimesinin anlamı ise, hacker kültürü ve bilgisayar güvenliği ile ilgili tartışmalara adanmış bir İnternet forumudur. Web sitesi, analiz şirketi Alexa Internet tarafından web trafiği açısından "Hacking" kategorisinde bir numaralı web sitesi olarak yer almaktadır.

Telefon Takip - İphone Hackleme - PDF Şifre Kırma - Telefon Hackleme - İnstagram Hesap Çalma - Twitter Hesap Çalma - Facebook Hesap Çalma - Wifi Şifre Kırma - Telefon Şifresi Kırma

Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst