Hacktivizm sitesine girerken MASKE :)

Hacking bölgesinden, Güvenlik ve Güvenlik Açıkları gibi forum kategorilerinde gezerken ve birlikte olduğumuz tüm kategorilerde maske takmak Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır.

Daha Fazlası

Hacktivizm Online

Hacktivizm sitesi hack kültürünü benimsemiş kişiler tarafından 2020 yılında kuruldu. Kuruluş amacı Türkiye'nin en büyük hack forumu olmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Daha Fazlası

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumda oluşan / oluşması öngörülen görüntü kirliliğine engel olmak ve başlıkların daha temiz dil ile açılması amacıyla kurallarımıza bazı bağımlı / bağımsız maddeler eklemek durumundayız.

Daha Fazlası
  • Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

Sosyal Mühendislik ve Kripto Para İlişkisi

Scoulfly

Uzman Üye
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
201
Tepkime puanı
273
İlgi Alanlarınız
Grafik Tasarım
Cinsiyet
  1. Erkek
Sosyal Mühendislik ve Kripto Para İlişkisi


Ön bilgilendirme : Siber Suçlular Kripto Parayı Sosyal Mühendislik planlarıyla yaklaşık 10 Milyon Dolar kar elde etmiştir.

BİLGİLENDİRME


Uzmanlar yeni sayılabilicek bir dolandırıcılık trendini yakın zaman da ortaya çıkardı. Kripto para birimleri yalnızca yatırımcıları değil gelirlerini artırmak isteyen kişileri de tuzağına çekiyor.

Kripto para birimi fenomeninin ve kripto para birimlerine sahip olan kitlenin artmasının siber suçluların gözünden kaçması beklenemezdi.
Genelde kullanılan yöntem ise tipik kimlik avı yöntemidir.Ancak bunlar çoğu zaman,alışık olduğumuz "sıradan" senaryoların ötesine geçiyor.Yatırımlardan ve Kripto paraların serbest dolaşımından ilham alan siber suçlular,kripto para sahibi hırslı kişiler ve acemiler üzerinden gelir elde etmeye başarıyor.En popüler hedefler arasında ise gelecekte kar edeceğini umarak girişimlere yatırım yapmak isteyen ICO yatırımcılar yer alıyor.

Siber suçlular bu gruptaki insanlar için,resmi ICO projelerinin sitelerine benzer sahte websayfaları hazırlayıp sunuyorlar.Ayrıca bu insanların kişi listesine erişerek kendi e-cüzdan numaralarını içeren bir kimlik avı e-postası gönderip yatırımcılardan kripto paralarını göndermelerini istiyorlar.


Örneğin,Switcheo ICO'yu ücretsiz dağıtıcağını söyleyen suçlular,sahte bir Twitter hesabı üzerinden bağlantıyı yayıp 25.000 ABD doları değerinde kripto para çaldı.

OmaseGo ICO projesi için kimlik avı sitesi kuran dolandırıcılar ise 1,1 milyon dolardan fazla değere sahip kripto para kazanmaya başardı.
Telegram ICO hakkında çıkan söylentilere gösterilen ilgi,"Yatırım" topladığını iddia eden yüzlerce sahte sitenin ortaya çıkmasına neden oldu.
Kripto paralarını korumak isteyen kullanıcıların takip etmesi gereken kurallar !​

1 - Ücretsiz yemek diye bir şey olmadığını aklınızdan çıkarmayın ve aşırı çekici gelen tekliflere şüpheyle yaklaşın.

2 - Ücretsiz kripto para dağıtımı hakkında bilgi için resmi kaynakları kontrol edin.Örneğin,yakın zamanda saldırıya uğrayan Binance blockchain ekosistemi adına para dağıtıldığına dair bir bilgi görürseniz hemen resmi kaynağa bakıp bu bilgiyi doğrulayın.

3 - Birikimlerinizi aktarmayı planladığınız cüzdan işlemlerinin üçüncü taraflarla bağlantısı olup olmadığını kontrol edin.

4 - Taraycının adres çubuğundaki bağlantı adresini ve veriyi her zaman kontrol edin.Örneğin,"blackchaen.info"değil"blockchain.inf o"şeklinde olmalıdır.

5 - E-cüzdanınızın adresini bir sekmeye kaydedin ve sonrasında buradan erişin.

6 - E- Posta ekleri ve linkleri konusunda dikkatli olun.Reklamlara ve bilinmeyen kaynakların web sayfalarına tıklamaktan kaçının.

7 - Güvenilir bir antivirüs programı yükleyin,yazılımı uygulamalarınızı ve işletim sisteminizi güncel tutun.

8 - E-Posta bilgilerinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi korumak için mümkün olan her zaman çok faktörlü doğrulama çözümlerinden faydalanın.Hesabınıza iki faktörlü doğrulama kurun.
 

Jon Snow

Altın Üye
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
92
Tepkime puanı
227
İlgi Alanlarınız
yokki
Cinsiyet
  1. Erkek
Ellerine sağlık
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst