• Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

Telefonunu Kaybeden/Çaldıran Bir Kardeşimiz Ne Yapmalı?

Tosun

www.tosunc.uk
Moderatör
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
1,647
Tepkime puanı
2,601
İlgi Alanlarınız
Wordpress
Cinsiyet
  1. Erkek
Arkadaşlar Merhaba Ben Tosun.

Bu Konuda Sizlere Cep Telefonunu Kaybeden/Çaldıran Arkadaşlar Ne Yapmalı Konusundan Bahsedicem. Burada Yazdıklarım Benim Kendi Düşüncelerimdir. Eksik Tarafları Olabilir. Yorum Yaparak Eksik Tarafları Belirtebilirsiniz.

Cep Telefonunu Kaybeden/Çaldıran Arkadaşlara Öncelikle Geçmiş Olsun Dileklerimi Sunmak İsterim, Umarım Bu Durumu Bir Daha Yaşamazlar. Cep Telefonu Kayıp/Çalıntı Durumlarında Yapılabilecek Çok Fazla Birşey Yok. Bulan/Çalan Kişinin İnsafındasınız. Telefonunuzun Yokluğunu Farkettiğiniz Anda Yapmanız Gereken İlk Şey Başka Bir Telefonla Kendi Telefonunuzu Aramak Olmalıdır. Bu Sayede HTS Kaydı Oluşmasını Sağlamalısınız.

HTS; Baz İstasyonları Vasıtasıyla Gelen/Giden Aramaları ve Lokasyon Bilgilerini Kaydeden Bir Sistemdir. Cumhuriyet Başsavcılığı Yoluyla Bu Bilgiler Elde Edilebilir. Bu Sayede Telefonun En Son Sinyal Verdiği Lokasyon Tespit Edilerek, O Bölgedeki Kamera Kayıtları Vasıtasıyla Bir Takım Sonuçlara Ulaşılabilir.

Kaybolan/Çalınan Telefonu Polis Bulamaz Düşüncesini Kafanızdan Atın ve En Yakın Karakola veya İlçe Emniyet Müdürlüğüne Başvurun, Şikayetçi Olun ve Konuyu Takip Edin. Telefonunuz O Dönem İçinde Bulunmasa Bile Başka Bir Operasyonda Bulunabilir.

Telefonunuzun Kaybolduğunu/Çalındığını Anladıktan Sonra Yapmanız Gereken Bir Diğer İşlem Bağlı Bulunduğunuz Operatör Müşteri Hizmetlerini Arayarak Hattın, Geçici Olarak Kullanıma Kapatılmasını Sağlayın. Telefonunuz Kullanılarak Herhangi Bir Hukuksuzluk Yapılmasın. Bu İşlemi Cumhuriyet Başsavcılığı Yoluyla Yapmanız Daha Mantıklı Olacaktır.

Son Olarak İse Bilgi Teknoloji Kurumuyla İrtibata Geçip, Telefonunuzun IMEI Adresini Verip Kullanıma Kapatılmasını Sağlamalısınız. Bunuda Cumhuriyet Başsavcılığı Yoluyla Yapmanız Daha Uygun Olacaktır.

Daha Sonradan Telefonunuzu Bulduğunuzda/Kurtardığınızda Yine Cumhuriyet Başsavcılığı Yoluyla Hattınızı ve Telefonunuzu Kullanıma Açtırabilirsiniz.
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst