• Forum yönetim ekibiyle iletişime geçmek istiyorsanız Sorun & Öneriler kategorisini kullanınız, özel mesajlara destek verilmemektedir. Sitemizde Bakım çalışması devam etmektedir...

Valve Video Oyunlarını Beyne Aktarmayı Planlıyor

FamedaBLe

Altın Üye
Katılım
29 Aralık 2020
Mesajlar
671
Tepkime puanı
840
İlgi Alanlarınız
Teknoloji
Cinsiyet
  1. Erkek
Valve Video Oyunlarını Beyne Aktarmayı Planlıyor. Gabe Newell, oyuncular için bir sinirsel arayüzün geliştirilmesinden bahsetti.

Valve CEO’su Gabe Newell, beyne oyun yayınlamak için bir cihazın geliştirilmesinden bahsetti. Nörobilgisayar teknolojisi, oyuncunun durumunu okumaya ve oyun ayarlarını daha da kişiselleştirmeye izin verecek. Newel cihazın günlük yaşamda kullanıllanılabilirliğini öne sürdü. Bu cihaz nasıl çalışacak?


Vana da daha iyi bir oyun deneyimi için yeni teknolojiler geliştiriyor. Marka başkanı Gabe Newell içinde bir görüşme 1 NEWS için bir görüş söyledi. Valve, Half-Life, Portal, Counter-Strike, Left 4 Dead, Dota 2 serisinin yaratıcısı ve Steam mağazasının sahibidir.
BCI cihazı [beyin-bilgisayar arayüzleri], oyunu kendisi için daha da özelleştirmek veya durumunu değiştirmek için oyuncunun beyin aktivitesini okur.

Ayrıca cihazın günlük yaşamda kullanılabileceğini de belirtiyor.

Newell, bir kişi kendini mutsuz hissediyorsa kendini mutlu olarak kafasında canlandırabilir diyor. O zaman cihaz basitçe durumunu değiştirecektir. Ayrıca BCI ile uykunuzu kişiselleştirebilirsiniz.

Newell, “Sürekli yastığınızı dövmek ve uyku hapı almak yerine şu anda uyumak istediğinizi söyleyebilirsiniz” diyor.

 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar:

Hukuksal Sorunlar İçin[email protected]
For Legal Problems[email protected]
Hacktivizm.Org
Hacktivizm.Org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Hacktivizm.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Hacktivizm saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Hacktivizm üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Hacktivizm sorumlu değildir. Sitelerinize Hacktivizm ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Sitemizde yer alan içerikler hakkındaki şikayetlerinizi Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Please Report Abuse, DMCA, Scamming, Harassment, Crack or any Illegal Activities to [email protected]
Hacktivizm Twitter Hacktivizm Youtube Hacktivizm İnstagram Hacktivizm Telegram

Üst